ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Економічний спад в єврозоні

економічний спадВ Єврозоні почався економічний спад. Валовий національний продукт (ВВП) єврозони в третьому кварталі цього року знизився в порівнянні з попереднім кварталом на 0,1 відсотка. Це стало ясно після оприлюднення попередньої оцінки агентством європейської статистики «Eurostat». Після того, як ВВП скоротився в другому кварталі на 0,2 відсотка, єврозона тепер, висловлюючись технічною мовою, у стадії рецесії.

Економісти висловлюють думку про те, що при двох квартальних спадах поспіль вже можна говорити про рецесію. Зовсім недавно єврозона після початку фінансової кризи в 2008 році до літа 2009 року перебувала в цілому п’ять кварталів поспіль в стадії економічного спаду.

У порівнянні з третім кварталом 2011 року, ВВП знизився на 0,6 відсотка. Найбільш постраждала Греція, де він за той же період впав на 7,2 відсотка. У Португалії спад в цьому кварталі – від 0,8 відсотка до 3,4 відсотка в щорічному порівнянні, також в Іспанії, з показниками – 0,3 відсотка в кварталі і 1,6 відсотка в щорічному порівнянні, триває період рецесії.

Така ж катастрофічна ситуація спостерігається і в Нідерландах. Якщо тут ще в попередні два квартали ВВП міг хоч якось рости, то в третьому кварталі з показником – 1,1 відсотка він упевнено пішов на спад. У річному порівнянні можна побачити навіть – 1,4 відсотка. Погані результати по єврозоні нітрохи не здивували економістів. Вони ще раніше прогнозували навіть трохи більший економічний спад у – 0,2 відсотка на цій території.

Уникнути рецесії, однак, могли дві найбільших країни єврозони, Німеччина і Франція. Вони показували приріст на 0,2 відсотка і могли легко триматися в області зростання всупереч побоюванням.

Статистичне управління Німеччини Destatis виявило позитивні імпульси, головним чином, вихідні за кордону. За попередніми розрахунками, експорт товарів і послуг повинен був збільшитися трохи більше, ніж імпорт. Крім того, повинно було бути більше інвестовано в будівництво.

Європейське співтовариство в цілому, тобто включаючи країни не учасниці ЄС, на відміну від єврозони, могло уникнути економічного спаду і рецесії. Після того, як у другому кварталі року повинен був зафіксуватися економічний спад на 0,2 відсотка, знову почався невеликий підйом з показником + 0,1 відсотка. У річному порівнянні, однак, і тут ВВП знизився на 0,4 відсотка.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами