ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ринки в грошовому дурмані

QE3Біржовики із захватом говорять про «необмежену ліквідность», скептики побоюються інфляції: рішення Федеральної резервної системи емісійного банку США викликало бум на ринках. Які інвестиції принесуть користь – і що інвестори зараз уникають.

QE3 – магічна формула для ринків

Своєю заявою, в якій йдеться про скупку іпотечних цінних паперів на необмежений термін за 40 мільярдів доларів у місяць, Федеральна резервна система емісійного банку США викликала на ринках прямо-таки феєрверк. Біржовики із захватом говорять про «необмежену ліквідність» для ринку. Грошовий дурман ФРС викликав також побоювання інфляції.

Ціна на нафту підвищується

Перш за все, перспективи відновлення американської економіки і, отже, високий попит допомагає такому сировинному ресурсу, як нафта і промислові метали. Ціна на мідь виросла в ціні майже на чотири відсотки до 8383 доларів за тонну. Ціна за барель сорту нафти, що видобувається в Північному морі, Brent виросла на 1,5 відсотка до 117,6 долара, ціна WTI виросла на 1,7 відсотка до 100,05 долара.
Тому перевозка негабаритных грузов, вартість якої залежить від цін на пальне, подорожчала.

«Існує ще одна причина для сировинного буму: перспектива фактично необмеженої ліквідності змусить інвесторів прагнути звертати гроші в реальні цінності, якими разом з акціями вважаються також сировинні товари», коментували аналітики Комерційного банку.

Південно-європейські доходи падають

Грошові вливання в США збуджують уяву інвесторів також і в Європі – особливо в кризових країнах таких, як Іспанія, Італія чи Греція. «Вечірка продовжується», сказав один біржовик. У майбутньому було б більше капіталу для європейських фінансових ринків. «В Америці гроші зараз ще дешевші, тому інвестори переміщують частину капіталу спочатку в Європу.

І щоб їх тут «припаркувати», ці гроші вкладаються, в основному в акції, тому що облігації є відносно ризикованими через боргову кризу». Так облігації з Італії або Іспанії фіксували курсовий прибуток.

Прибутковість іспанських десятирічних облігацій падала деколи нижче 5,6 відсотка, а італійських – нижче п’яти відсотків. Державні облігації, які за часів кризи вважалися надійною гаванню, навпаки, втратили свою привабливість, і впали в ціні. У випадку з облігаціями, процентна ставка падає, коли ростуть попит і курси.

Долар падає

Інвестори все більше збувають свої долари. Євро, який з часу рішення ESM в Карлсруе і так вже був на підйомі, підскочив до 1,3343 долара і, таким чином, після заяви голови ЄЦБ Драгі, можна при певних умовах купувати в необмеженій кількості облігації країн-боржників єврозони, отримуючи прибуток від кожної цінного паперу в розмірі майже 5 американських центів.

Доларові вкладення є, навпаки, менш привабливими для інвесторів, тому що процентні ставки в США повинні впасти.

Золото на семимісячному максимумі

Ціна унції (близько 31 грамів) золота досягла в п’ятницю свого піку в розмірі 1777 доларів. Це найвищий рівень з кінця лютого. Ціна на золото, однак, все ще значно нижче рекордно високої, яка майже на рік раніше становила 1920 доларів. Страх високої інфляції в результаті експансіоністської грошової політики ФРС є одним з ключових чинників утворення ціни на золото.

DAX рухається вперед

На біржовому ринку оголошення ФРС сприйняли особливо добре. DAX досяг максимуму в 1,6 відсотка і 7428 пунктами зафіксував 14-місячний максимум. Особливо банківські акції виграли від планів ФРС, оскільки банківським установам завдяки програмі покупки облігацій ФРС ліквідність піде тільки на користь. Європейський секторний індекс котирувався на 2,2 відсотка вище. Німецький банк і Комерційний банк виграли 2,8 і 4,1 відсотка.

Якщо вірити стратегам по акціях, перспективи поки хороші. «Такий успіх в Європі, принаймні, тимчасовий, наплив готівки на ринки ФРС і інфраструктурні проекти в Китаї є трьома ключовими факторами для динаміки ринку і створюють ринок “биків”, принаймні, короткостроково», сказав стратег GIFT Forex в Нью -Джерсі Ніл Гілберт.

Страх перед інфляцією

Зростаюча ціна на золото показує: страх інфляції набирає обертів через наплив грошей ФРС. При цьому споживчі ціни вже в останній час різко зросли. Темпи подорожчання в єврозоні підвищилися в серпні в порівнянні з липнем з 2,4 відсотка до 2,6 відсотка. Таке підвищення, згідно з даними, пояснюється підвищеними цінами на енергоносії. Після рішення ФРС ціни на нафту знову виросли.

Подорожчання в єврозоні, таким чином, віддаляється від початкової мети Європейського центрального банку (ЄЦБ), який спрямований на темп приросту близько двох відсотків. Цю мету він не може досягти вже з кінця 2010 року. Згідно Unicredit, інфляція в Німеччині становить значні 3,6 відсотка. На відміну від статистичного бюро економісти UniCredit, оцінюють досліджені товари за частотою їх придбання.

Так як бензин і продукти харчування, такі як свіжі фрукти та овочі, купуються регулярно, то підвищення цін тут споживачам особливо впадає в очі. Зниження цін на товари тривалого користування, такі як комп’ютери, стають менш помітними, так як ці товари купуються нечасто.

«Особливо високі ціни на паливо сприяють тому, що інфляція в очах споживача є більш високою», сказав головний економіст UniCredit Німеччині, Андреас Рис.

Він виходить з того, що відчувається рівень інфляція буде рости в найближчі місяці, оскільки після посухи в США та Індії багато продуктів, швидше за все, будуть коштувати дорожче. Офіційний рівень становить 2,1 відсотка.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами