ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Не інвестуйте разом з олігархами

інвесторРосійський фондовий ринок в останні роки в цілому по-справжньому пішов на спад. І все ж невеликій кількості фондових інвесторів вдається, як і раніше, отримувати на ньому прибуток, так як підйоми і спади на фондовому ринку останнім часом стали екстремальними.

Росія може багато чого запропонувати як регіон для капіталовкладень: найбільша країна в світі також є найбільшим виробником нафти і газу, крім того, багата корисними копалинами. Інфраструктура в даний час дуже добре розвинена, нарешті, росіяни організовують через 2 роки зимові Олімпійські ігри, а через 6 років – чемпіонат світу з футболу.

Центральний банк має валютні резерви в розмірі 500 мільярдів доларів США (390 мільярдів євро). Поряд з цим, різні компанії мають в Росії близько 140 мільйонів споживачів, 100 мільйонів з яких живуть в європейській частині – що робить Росію найбільшим ринком збуту на континенті. А в серпні країна до того ж ще вступила в Світову організацію торгівлі (СОТ).

На Московській біржі справи, в порівнянні з іншими регіонами, йшли протягом останніх трьох років не так вже й погано: індекс MSCI-Russia-Index набирав з листопада 2009 в середньому за рік близько плюс 7,8 відсотка, тобто трохи більше, ніж європейський ринок.

По-іншому побудований індекс Index MSCI Russia 10/40 в середньому додав навіть 9,2 відсотка. У цьому індексі компанія, незалежно від того, наскільки висока її ринкова капіталізація, зважується з 10 відсотками, одночасно загальна вага всіх компаній з часткою від п’яти до десяти відсотків обмежується, в загальній складності 40 відсотками.

На Московській біржі цей індекс краще підходить на роль ринкового барометра, тому що близько половини акціонерного капіталу знаходиться в трійці концернів: Газпром, Лукойл і Ощадбанк.

Для керуючих фондами непокритий порівняльний індекс марний тому, що їм можна вкладати в окреме значення не більше десятої частини власного капіталу. Тому менеджери орієнтуються на індекс 10/40.

У порівнянні з цим, фонди в рейтингах Морнінгстар досягли змішаних результатів. Тільки три з них майже досягли значення індексу, так само, як і три з десяти кращих менеджерів із середньорічним доходом від 6,8 до 0,2 відсотка залишилися далеко позаду.

Відповідь на питання, чому це відбулося, можна знайти, поглянувши на продуктивність 2012 і 2011 року і дані таблиці ризиків, для якої Морнінгстар обчислює процентні коливання фондових курсів. Всі ці дані показують, наскільки волатильним є російський ринок акцій. Одна з основних причин цього: на Московській фондовій біржі активно бере участь політика.

Динаміка курсу була екстремальною в останні кілька років – ті, у яких були “неправильні” акції, ледве змогли покрити збитки. Приклад: російсько-британський нафтовий концерн ТНК-ВР, який був відомий у Німеччині, так як в той час екс-канцлер ФРН Герхард Шредер засідав у його спостережній раді, стоїть на порозі поглинання державним концерном Роснефть, в якому британська компанія BP отримує частку в 20 відсотків.

Після цього повідомлення курс акцій ТНК-ВР скоротився майже на 25 відсотків, а курс акцій Роснафти, навпаки, збільшився на десять відсотків. Перед цим протягом декількох років тривала боротьба за владу декількох нафтових олігархів з Кремлем. Новий концерн стане найбільшим виробником нафти в світі.

В аналогічній ситуації перебувають власники найбільш важливих промислових холдингів металу в країні, Норільський Нікель і найбільший виробник алюмінію в світі Русал.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами