ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon 5 правил Уоррена Баффета

Уоррен БаффеттУоррен Баффетт насолоджується культовим статусом серед інвесторів по всьому світу. Фундаментом його успіху були п’ять правил, які можуть припасти до душі і будь дрібному акціонеру.

Його стратегія, його знання і його інтуїція зробили інвестиційну компанію Беркшир Хатавей (Berkshire Hathaway) одним з найуспішніших підприємств в світовому масштабі. Наріжним каменем успіху при купівлі та продажу активів були п’ять правил Баффетта, використовувати які може у своїй діяльності будь-який інвестор.

Правило №. 1: Отримуйте достовірну інформацію

Перше правило Баффетта говорить: при інвестуванні потрібно завжди покладатися на свої знання. Вирішальними є “голі факти”. Коли мова йде про фонди і сертифікати, то неоціненну допомогу може надати веб-сайт банку, що пропонує дані продукти, так як, там знаходиться всеосяжна інформація.

Так вкладники можуть бачити якої стратегії дотримується фонд, як функціонує сертифікат, і чи відповідає це власним уявленням вкладника. Якщо мова йде про акції, то завжди може допомогти перегляд веб-сайту підприємства – розділ «Investor Relations» (зв’язок з інвестором).

Там можна почерпнути багато цікавої інформації про плани підприємства, а отже і про шанси його акцій. Звичайно, крім цього, ви повинні отримати якомога більше інформації з незалежних біржевих журналів.

Правило №. 2: Не пливіть з натовпом

Другий пункт, якого Баффетт строго дотримується: він радить купувати акції лише тоді, коли ними не цікавиться основна маса учасників ринку. Його кредо: не можна купити що-небудь, до чого є інтерес більшості, і домогтися при цьому домогтися успіху, так як, дотримуючись думки більшості, на біржі лише програєш.

Справді варто подивитися на “золоті часи” компанії Телеком (Telekom). Коли істерія навколо акцій Телекому досягла своєї найвищої точки, і дійсно кожен вкладник хотів купити “народні акції”, заробити на них було вже не можливо.

Правило №. 3: Будьте терплячі

Наступним ключовим пунктом його стратегії є стійкість і витримка, якими повинен володіти справжній досвідчений інвестор, оскільки, на думку Баффетта, акцію, яку ви не готові протримати десять років, не варто тримати і десяти хвилин.

Підгрунтям цього правила є твердження, що про інвестиції мова може йти лише тоді, коли можна бути впевненим у її довгострокових перспективах.

Правило №. 4: Наведіть порядок у вашому інвестиційному портфелі

Наступне переконання Уоррена Баффета: “Сконцентруйте ваші інвестиції, тому, що якщо ви є власником гарему із сорока жінок, то ніколи не дізнаєтеся ні одну з них по-справжньому. “Правда, фактом є також і те, що небезпечно робити ставку на акції всього лише однієї або двох компаній, тому, що людині властиво помилятися, і той, хто помилиться з цими однією або двома інвестиціями, дуже ризикує.

Тому ідеальним є «метод Ноєвого ковчега»: вміст портфеля не повинен бути схожим на зоопарк з екзотичними тваринами, привезеними з усього світу (які часто ніколи не проживають разом на одній території в живій природі). Набір паперів повинен складатися з взаємопов’язаних і взаємодоповнюючих один одного акцій, які б максимально мінімізували ризики.

Правило №. 5: Купуйте лише те, в чому ви розбираєтеся

Вирішальним положенням філософії Баффетта є «необхідність розуміння». За цим стоїть непохитне переконання необхідності інвестування в фірми, фонди, сертифікати та інші цінні папери лише в тому випадку, коли інвестиція зрозуміла і усвідомлена. У випадку з акціями це значить: інформація про те, що виробляє фірма, як і на чому вона заробляє гроші, які шанси може принести прибуток в майбутньому?

У випадку з фондами та сертифікатами різниця полягає в тому, чи здійснюється інвестиція усвідомлено після детального аналізу всієї необхідної інформації або її проведення нагадує наповнення цінними паперами якоїсь чарівної скриньки в надії, що всі папери, які ставляться туди неминуче рано чи пізно повинні будуть принести прибуток.

Лише після того, коли не залишається ніяких нез’ясованих питань з приводу кожної конкретної інвестиції, з’являється можливість реально зважити і оцінити співвідношення шансів і ризиків. А без цього висновку здійснення інвестиції взагалі не мало б сенс.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами