ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Що потрібно для реєстрації ТОВ?

совместная работаЯкщо ми хочемо перевести свій бізнес на більш високий і серйозний рівень, то повинні надати йому певну організаційно-правову форму. Найчастіше постає таке питання вибору: реєстрація ТОВ чи реєстрація ПП? ТОВ – це товариство з обмеженою відповідальністю, а ПП припускає повну відповідальність за зобов’язаннями. Так що якщо ви не готові до клопотів, пов’язаних з ПП, краще вибрати ТОВ, до того ж серед плюсів останньому присвоюється статус юридичної особи.

Природно, реєстрація фірми – справа складна. Сучасний ринок послуг надає допомогу різних фірм і приватних професіоналів у цій сфері. Але з метою економії коштів або, якщо ви завжди звикли слідувати принципу: «краще, ніж я, не зробить ніхто», ви можете здійснити реєстрацію ТОВ власними силами. Звичайно, для цього потрібно мати вільний час і значне терпіння, щоб витримати процедури заповнення різних документів і численні черги. Реєстрація підприємства є дуже трудомістким процесом, особливо складним є оформлення фірм, що володіють можливістю ліцензованої діяльності. Для того щоб самостійно зайнятися реєстрацією ТОВ, потрібно бути юридично компетентною людиною або хоча б мати можливість отримувати юридичні поради щодо майбутніх робіт. У сфері офіційного оформлення компаній існують свої нюанси і деякі обмеження в різних сферах цієї справи, з якими можна зіткнутися практично на кожному етапі самостійної реєстрації ТОВ.

Для того щоб офіційно оформити бізнес, все потрібно робити поетапно. У першу чергу варто визначитися з назвою фірми (вона може бути як вузько тематичною, так і універсальною або не прив’язаною до якоїсь певної теми). Існує деяка складність, а саме обмеження у вживанні деяких слів і похідних від них (наприклад, слова типу «Україна» і т.д.). На етапі вибору підходящої назви фірми якраз і закінчується, так би мовити, творча діяльність.

Друге – визначитеся з кількістю учасників, засновників, компанії. Від цього буде залежати цілий ряд документів. При реєстрації ТОВ його засновниками можуть стати як фізичні, так і юридичні особи.

Визначившись зі складом учасників, слід заповнити певну форму заяви на реєстрацію ТОВ, а також завірити її нотаріально (на одному з аркушів заяви). Далі потрібно здійснити збір і підготовку певних документів, які називаються установчими, так як вони обслуговують склад учасників реєстрованої фірми. Документами, створеними на даному етапі, будуть: статут, чітко складений за вказаними нормами, також документ єдиного учасника фірми або протоколи загальних зборів, далі установчий договір (якщо існує більше одного засновника фірми). У цих паперах вказуються всі докладні відомості про учасників ТОВ (їх особисті дані), тут же фіксується назва реєстрованої компанії, її фактична адреса. У момент запису юридичної адреси потрібно бути особливо уважним, оскільки в подальшому можуть виникнути складнощі, пов’язані, наприклад, з тим, що доведеться міняти адресу. Від юридичної адреси ТОВ залежатиме те, в якій податковій інспекції ви будете оформляти вашу організацію. В установчому договорі прописуються, права та обов’язки учасників (засновників). Основні пункти, які повинні бути зазначені, – це розміри (суми) вкладів кожного засновника, цифри про розподіл прибутку фірми, а також її збитків. В установчому договорі прописуються ролі всіх учасників ТОВ у майбутній діяльності компанії. Рада засновників приймає рішення щодо змісту установчого документа, і вибір (при голосуванні) кожного учасника має бути зафіксований у документі під назвою «протокол загальних зборів учасників про створення ТОВ». Не забудьте скласти наказ про призначення керівника компанії. Слід пам’ятати і заздалегідь подбати про створення ксерокопій паспортів засновників, а також директора компанії.

Щоб точно знати, що являють собою вищеперелічені документи, або, щоб бути впевненим, чи правильно ви підготували папери до здачі, а також переконатися в правильності їх форми, можна знайти відповідні шаблони в різних правових базах за допомогою Інтернету. Зазвичай такі правові довідкові матеріали розміщуються на будь-якому юридичному сайті (навіть на порталі комерційної юридичної фірми) за приблизною схемою «головна – бібліотека – правова база». Там розміщені документи, які можуть містити відповіді на різні питання тих, хто самостійно реєструє ТОВ, а також законодавчі акти, корисні професіоналам. У правових базах можна знайти різні закони, пов’язані з державною реєстрацією юридичних осіб, ТОВ, ПП і т.д.: про певні зміни в законодавчих актах на дану тему, а також різні закони, які в тій чи іншій мірі зачіпають сферу реєстрації ТОВ (наприклад, про професійні спілки, про акціонерні товариства, про ринок цінних паперів). Не менш корисними в справі самостійної реєстрації ТОВ виявляються різні постанови уряду РФ. Вони можуть дати достатні відомості про форми і вимоги до документів на реєстрацію, про реєстр юридичних осіб, а також інформацію про процедуру оформлення і т.д.

Слід пам’ятати, що реєстрація юридичних осіб передбачає певне мито. Оплата державного внеску може проводитися з розрахункового рахунку учасника (засновника), якщо він є юридичною особою. У цій справі квитанція (на якій обов’язково повинні бути вказані паспортні дані засновника) про оплату стає важливою складовою, оскільки її обов’язково потрібно буде пред’явити разом з підготовленими до здачі документами (перерахованими вище).

Особливої уваги потребує питання про внесення статутного капіталу. При такій організаційно-правовій формі, як ТОВ, статутний капітал буде складатися з частин (часток або вкладів), внесених учасниками. Законодавчо до складу товариства з обмеженою відповідальністю може входити від 1 до 5 чоловік (засновників), і кожен з них має право самостійно визначитися з видом платежу по статутному капіталу. Це можна зробити грошовим чи матеріальним способами, тобто через банк або оплатити майном відповідно. Для здійснення внеску в банку буде потрібно відкриття накопичувального рахунку, а для процедури оплати майном варто заздалегідь підготувати певний документальний акт.

У разі платежу через банк, учасником відкривається накопичувальний банківський рахунок. Ця процедура здійснюється на підставі документів, підписаних засновниками ТОВ, які в обов’язковому порядку нотаріально посвідчуються. Такий рахунок може відкрити не тільки засновник, але і його довірена особа (обов’язкова умова – нотаріально завірена довіреність із зафіксованими повноваженнями). В оплату статутного капіталу у вигляді майна є свої нюанси.

На цьому етап збору необхідних документів закінчено. Різні квитанції, ксерокопії і т.д. можна здавати; якщо все в порядку, і папери будуть прийняті, то очікуйте видачі свідоцтва приблизно протягом 5 робочих днів.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами