ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon В Європі зростає бідність. А що тоді в нас?

бідністьНещодавно в європейській пресі з’явилися шокуючі заголовки “Чверть населення ЄС знаходиться біля межі бідності”.

Приводом для цього стали дані європейського статистичного відомства за минулий рік. Виявилося, що найбіднішою країною ЄС стала Болгарія. А всього майже 120 мільйонів чоловік, або 24% населення Євросоюзу (ЄС), в 2011 році виявилися соціально невлаштованими, фактично впритул наблизившись до межі бідності.

Якщо в Європі чверть населення живе на межі бідності, то що тоді говорити про наших громадян?

Є в мене один знайомий виходець з нашої країни, який прижився в Іспанії. Поки там не було кризи, жив він там і не тужив – роботи на місцевому будівництві вистачало, платили добре, а крутитись сильно не потрібно було. Це все з його розповідей. Зараз же пріоритет у працевлаштуванні віддали місцевим, а йому, який має тільки вид на проживання, з роботою не везе.

І тут допоміг йому випадок: один друг з України зателефонував і розповів, як тут “добре” живуть робітники. Мовляв, і зарплати тут від 1000 євро, і роботи вистачає. Не уточнив, правда, що в Україні гроші не достатньо заробити, їх ще потрібно і отримати.

Загалом, зібрав речі і приїхав наш “іспанець” на працювати сюди. Не буду розповідати, наскільки відрізнялися його очікування від місцевих реалій, мене вразило інше.

– Як ви тут живете з такими цінами? – Запитав він якось мене. – Я в Іспанії на 300 євро жив місяць розкошуючи. В Україні – не виходить. Напевно, поїду я назад, буду ставати в чергу за посібником.

Тут же згадалися масові протести греків та іспанців, які розповідали, як їм погано живеться на 600-700 євро на місяць, вимагаючи збільшення допомог та соціальних виплат.

Я ні в якому разі не заздрю ​​їм. Скрізь добре, де нас немає. Там і комуналка вища, є й інші витрати, які відбирають як мінімум половину доходів працюючих громадян. Однак мене більше вразило, що жителі Європи підтверджують факт, що в Україні одні з найдорожчих продуктів харчування, а зарплати не порівняти європейськими. За даними Держкомстату, 300 євро – це середній заробіток українця. Тоді скільки в Україні людей, які перебувають за межею бідності за європейськими мірками?При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами