ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Яка користь від страшних економічних прогнозів?

страшні прогнози економікиПам’ятається, в 2008-2009 роки найменше від кризи постраждали… пенсіонери. Молодь, яка клюнула на заклик “жити тут і зараз”, а платити потім, намучилися зі зниженням доходів, зростанням курсу долара, а відповідно і виплатою валютних кредитів. Багатьом довелося серйозно переглянути свої витрати.

– Ми з чоловіком після кризи витрачаємо все, при цьому змушені багато в чому собі відмовляти, – говорила одна моя знайома в ті часи. – Хоча моя мама зі своєю скромною пенсією і за квартиру платить, і не голодує, ще й відкладати примудряється.

Життя за часів Радянського Союзу привчило старше покоління відкладати на будь-яку покупку, розраховуючи тільки на свої сили. Молодь же навіть після минулої кризи не засвоїла урок – як тільки почався підйом економіки, знову витрачає гроші без оглядки.

– Вибрав собі машину, і не вистачає кілька тисяч доларів, – скаржиться мені один знайомий півроку тому. – Обійшов кілька банків, а кредит давати ніхто не хоче.

Однак ту ж машину, але з меншою кількістю додаткових опцій він купувати не хотів, а відкладати ще кілька місяців відмовлявся. Правда, після того як зазвучали прогнози, що в Україну може прийти криза, його апетити різко зменшилися.

Схоже, страшні прогнози роблять тверезими багатьох з нас. Згідно з останнім опитуванням, абсолютно неважливими заощадження вважають лише 3% наших громадян. При цьому при всій нашій бідності ми в процентному відношенні намагаємося зробити більші запаси, ніж ті ж європейці. У Німеччині, яка є локомотивом економіки країн ЄС, середня зарплата становить близько 2,5 тисячі євро, а відкладають німці всього 165 євро на місяць. Наші ж громадяни з середньою зарплатою в 3000 гривень намагаються відкладати по 488 гривень. Принаймні такі дані містяться в дослідженні Незалежної асоціації банків України. Не виключаю, що цифри в ньому не зовсім коректні, але тенденція очевидна – перед можливими труднощами наші громадяни вже навчилися відкладати. А значить, і майбутні потрясіння ми переживемо.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами