ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Нацбанк: “Щоб громадяни довіряли банківській системі, потрібно продемонструвати стабільність”

НацбанкГолова комітету НБУ з протидії недобросовісним валютним операціям Юрій Горшков розповів про те, для чого потрібен новий закон.

Основна мета запровадження податку на продаж валюти полягає в тому, щоб відсікти вплив спекулянтів на валютний ринок України, роз’яснив Юрій Горшков. За його словами, занадто часто і занадто різко останнім часом валютні спекулянти втручалися в ситуацію з обмінним курсом.

– Протягом останніх 2-3 тижнів була зроблена чергова спроба розгойдати обмінний курс і заробити на цьому, а незрозумілі прогнози ще більше нагнітали паніку в суспільстві і змушували людей робити необдумані дії, – говорить Горшков. – У результаті ми бачили стрибок курсу більш ніж на 15 копійок і потім таке ж його падіння. Оскільки все це відбулося протягом тижня, постраждали прості громадяни. Фактично з їхньої кишені забрали гроші і переклали в свою кишеню валютні спекулянти. Адже жодних реальних причин для таких коливань не було.

Експерт роз’яснює: закон розроблявся таким чином, щоб прості громадяни не постраждали, і для цього передбачено цілий ряд інструментів. Наприклад, валютний депозит, який перебував у банку більше 30 днів і в момент розірвання обмінювалися на гривні, обкладатися даним збором не буде. Також не підлягають оподаткуванню перекази з-за кордону, які приходять громадянам в еквіваленті до 150 тисяч гривень. Тому даний законопроект, у разі набрання ним чинності, перш за все вдарить по валютним спекулянтам.

Експерт з протидії недобросовісним валютним операціям впевнений: для того щоб громадяни довіряли банківській системі, потрібно продемонструвати стабільність протягом досить тривалого часу. А для цього необхідно прибрати вплив недобросовісних учасників ринку. І сьогодні НБУ активно працює в цьому напрямку.
——————————————————————————————————————

Если Вам нужно обеспечить эффективную круглосуточную рекламу – используйте для этого световые короба. С их помощью можно не только заинтересовать потенциальных клиентов, но и обеспечить узнаваемость компании, повысить ее имидж.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами