ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon МВФ закликає відмовитися від соціальних пільг

СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ

Днями Міжнародний валютний фонд видав чергову порцію рекомендацій уряду України щодо цін на газ.

В принципі там немає нічого цікавого, крім однієї фрази: “Негативний ефект від підвищення цін на газ в Україні можна мінімізувати урядовою адресною соцдопомогою населенню”.

Виходить, що фонд фактично говорить: відмовляйтеся ви вже від політики виділення пільг всім підряд і замінюйте їх адресною допомогою. І робити це потрібно не тільки в сфері енергетики, а й в інших сферах.

З енергоносіями все зрозуміло, тут нашу країну, швидше за все, додавлять найближчим часом. І тоді багатьом доведеться починати економити. Нещодавно розмовляв з одною небідною людиною, яка будує собі хату під Києвом.

– Поки на газ такі ціни, багато хто про альтернативні види палива не думає, – говорить він. – Але я на всяк випадок роблю собі кілька печей, як альтернативу газу, який, якщо подорожчає, то в кілька разів. Буду дивитися, що дешевше, тим і буду опалювати будинок.

Іншими словами, ця людина думає, на що йому витратити свої гроші. Так і громадянин з адресною допомогою буде думати, на що йому витратити її – на дорогий газ чи на утеплення свого будинку.

Такий же приклад можна привести і з транспортом. Десь зустрічав інформацію, що в столиці на одного пільговика в день припадає 4 грн. транспортних витрат. Тобто якщо тому ж пенсіонеру видати 120 гривень живими грошима в місяць, то він знайде їм набагато краще застосування, ніж проїхати більше сотні разів на метро. Запитайте у людей похилого віку, що краще: 120 гривень грошима або пільга на проїзд? Думаю, відповідь очевидна.

Але це невигідно тим, хто освоює ці суми на місцях. Он сидить у нас під під’їздом бабуся, яка і до зупинки дійти не може, але ж її пільги хтось успішно “розподіляє”. Загалом, я за те, щоб людям давали право вибору, на що витратити гроші.

Правда, в нашій країні будь-яка хороша ідея може наштовхнутися на особливості її реалізації. Наприклад, не буде в бюджеті грошей на компенсації соціальних пільг – і держава запропонує трохи почекати. Що тоді робити малозабезпеченим?При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами