ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна – одна з найпривабливіших в Європі ринків відновлювальної енергетики

відновлювальна енергетика

Україна є одним із найпривабливіших нових ринків відновлюваної енергетики в Європі, сьогодні вона знаходиться в центрі уваги ключових гравців, заявив керівник Дивізіону Міжнародного Енергетичного Агентства (МЕА) по Європі, Середньому Сходу та Африці Штефан Галлоглі.

“У світі безліч позитивних прикладів того, як послідовний розвиток “зеленої” енергетики є дуже ефективною оздоровчою “процедурою” для економіки країни в цілому. Україна цілком може повторити цей успіх”, – сказав він у ході виступу на міжнародному форумі з відновлюваної енергетики та енергоефективності REF-2012, який проходив в Києві.

Він також підкреслив необхідність проведення державою зваженої і обережної політики в цьому сегменті, оскільки несподівані і кардинальні зміни правил гри можуть відлякати міжнародних інвесторів, і фактично знищити ще незміцнілу галузь.

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич у свою чергу зазначив, що Україна вже продемонструвала світові свої серйозні амбіції у сфері відновлюваної енергетики, створивши повноцінну законодавчу базу і почавши формування технологічної основи.

“Тепер головне – розвивати успіх. Результатом конструктивних зусиль може стати високорозвинена повноцінна галузь, яка стане позитивним імпульсом для розвитку всього паливно-енергетичного комплексу України”, – сказав чиновник.

Як повідомлялося, альтернативна енергетика в Україні розвивається інтенсивніше, ніж традиційна. За останні два роки в країні були побудовані ряд вітроелектростанцій на базі сучасних вітрогенераторів мегаватного класу виробництва німецького Fuhrlaender і датської Vestas. У Криму в минулому році був введений в експлуатацію найбільший в Європі фотоелектричний парк “Перово” потужністю більше 105 МВт.

Крім того, українські підприємства починають освоювати виробництво обладнання для поновлюваної енергетики. Запорізький “Завод напівпровідників” в 2010 році після більш ніж 10 річної перерви відновив виробництво полікременію – основної сировини для фотовольтаїки. Компанії “Піллар” і “Пролог Семікор”, які виробляють комплектуючі для фотоелектричних панелей, почали переорієнтацію продажів з міжнародних ринків на внутрішній. Fuhrlaender в нинішньому році почав збирати в Краматорську вітроустановки одиничною потужністю 2,5 МВт. Vestas веде переговори про локалізацію виробництва обладнання для вітроенергетики з дніпропетровським “Південмашем”.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами