Луганщина доповнює промислову спеціалізацію сільськогосподарської – III Міжнародний інвестиційний форум, який триватиме в Луганську до 13 жовтня, остаточно підтвердив це. Близько 200 міжнародних компаній з 23 країн відвідали “східні ворота”, щоб ознайомитися з новою ідеологією формування аграрного ринку України та Луганської області, а також проектами модернізації агропромислового комплексу.
– У сьогоднішніх умовах світового ринку – розвинених технологій землеробства і гострої продовольчої кризи – регіон може добитися успіху, реалізуючи свій аграрний потенціал. Тим більше що протягом низки останніх років наша область збирає більше мільйона тонн зернових щорічно, що до цього вважалося взагалі неможливим, – говорить голова Луганської обласної ради Валерій Голенко.
У ході двох попередніх інвестфорумів Луганщина зробила все, щоб заявити про себе як про гідного партнера через втілення конкретних проектів. За словами губернатора Луганщини Володимира Пристюка, їхнє основне завдання – показати підходи до роботи і очікувані фінансові результати.
– На другому інвестиційному форумі ми успішно презентували і запустили проект під назвою “агроміст”, а тепер наповнюємо його інвестиційної складової. Одне з її джерел – підписаний план конкретних дій з нашими, сподіваюся, вже постійними партнерами – польською інвестиційною групою “Waimea holdings limited”, – зазначив Пристюк.
Дана угода передбачає будівництво складських приміщень для майбутнього “агроміста”, – величезного індустріального парку, під який відведено 125 га. Тут мають розміститися овочесховища, заводи з переробки, оптовий ринок і супермаркет. А заодно митний термінал, цеху з ремонту сільгосптехніки, юридичні і консалтингові компанії. Розрахунок робиться на максимально комфортні умови для селянина: тільки працюй.
Кінцева мета – дати людям роботу і забезпечити регіон власними продуктами харчування. Як каже губернатор, Луганщина має намір використовувати досвід Польщі, нинішнього сільхозлідера Європи. А поляки мають інтерес у виробництві, наприклад, полуниці: Луганщина може давати 200 тонн цієї ягоди в рік.
При цьому сільське господарство – не єдиний спосіб докладання сил. В ході інвестфоруму підписана й угода про створення в Луганську міжнародного онкологічного центру.