Сплата податків і зборів – тема важлива не тільки для бізнесу, але і для звичайної людини. Адже від надходжень до скарбниці залежить наш з вами соціальний захист.
Щоб податки платилися вчасно і в повному обсязі, уряд має намір спростити низку процедур і зробити сплату податків прозорою та зрозумілою. Заходи, які планується для цього зробити, обговорювали на Міжнародній конференції “Податкова реформа – найважливіший ресурс економічного зростання і підвищення зайнятості”.
Політики і експерти констатували, що ситуація зі сплатою податків проблематична – багато підприємств працюють у тіні і не показують реальних доходів. Вихід у тому, щоб створювати умови для того щоб business міг нормально працювати в легальному секторі, вважає віце-прем’єр і замглави Партії регіонів Сергій Тігіпко. Для цього уряд продовжить податкову реформу. Одна з ініціатив – зменшення кількості податків з 23 до 9.
– Спрощуючи податкову систему, ми дамо новий імпульс економіці на тлі кризи. Щоб через поліпшення інвестиційного клімату забезпечити умови для створення нових робочих місць, – пояснив мету продовження податкової реформи Сергій Тігіпко.
Він нагадав, що два роки тому уряд прийняв новий Податковий кодекс. Розрізнене податкове законодавство звели в один документ. Крім цього, знизилося податкове навантаження – був зменшений податок на прибуток фізичних осіб з 25% до 21%, згодом – до 16%, прийнято рішення про зменшення ПДВ з 20% до 17%, скорочено податок на дивіденди.
Але й після цього в податковій системі залишилося безліч проблем. Одна з головних – занадто складне адміністрування податків. На спрощення адміністрування будуть спрямовані подальші зміни, які уряд має намір вносити до Податкового кодексу.
Разом з тим Сергій Тігіпко не виключив і зниження податків. Правда – як тимчасову міру для підтримки окремих галузей.
– Це допоможе створити нові робочі місця, впровадити у виробництво високі технології, – сказав Сергій Тігіпко. – Так ми поступимо в IT-галузях, тому що інакше наші програмісти не зможуть конкурувати з Китаєм, Індією, Білоруссю.