ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Євровалюта готується до стрибка

євровалютаЄвропейський центробанк вирішив наслідувати приклад Федеральної резервної системи і виплеснути на ринки рекордний обсяг євровалюти. 6 вересня глава ЄЦБ Маріо Драгі офіційно заявив про затвердження програми викупу облігацій проблемних країн (Outright Monetary Transactions). “У рамках нашого мандату ЄЦБ готовий зробити все, що потрібно для порятунку євро. І повірте мені, цього буде досить”, – запевнив Драгі. Центробанк має намір скуповувати тільки короткострокові (до трьох років) облігації на вторинному ринку і тільки у випадку, якщо держави самі звернуться до регулятора за допомогою. Таким чином, ЄЦБ зможе “збивати температуру”, регулюючи прибутковість їх зобов’язань, якщо та почне зашкалювати. Обсяг скупки держоблігацій буде необмеженим. За попередніми оцінками, під критерії програми підпадають папери на суму близько 1,6 трлн. євро. Більше половини з них – боргові зобов’язання країн, що найсильніше постраждали від кризи.

Анонс програми з викупу облігацій країн європейської периферії вже зіграв на руку єдиній валюті. Протягом дня після заяви глави ЄЦБ курс євро підскочив з 1,258 до 1,264 $ / євро, в нинішній вівторок досяг пікового з травня значення – 1,287 $ / євро. Ехо подій в Старому Світі докотилося і до України. Котирування єдиної валюти на вітчизняному міжбанку досягли свого чотиримісячного максимуму. Її вартість на готівковому ринку підскочила до 10,4-10,5 євро / $. “Запуск програми надасть сприятливий вплив на стан боргового ринку цінних паперів європейських країн. Це, в свою чергу, може стати одним з чинників зростання курсу євро по відношенню до долара і, відповідно, до гривні”, – переконана головний трейдер Першого міжнародного фінансового агентства Олена Дудник. Підтримку євро можуть надати і плани ФРС щодо запуску нової програми “кількісного пом’якшення” (QE-3), запуск якої – питання часу.

Згідно прогнозам деяких аналітиків, котирування валюти Старого Світу на українському ринку в недалекому майбутньому можуть досягти і 11 грн. / Євро.

З кожним днем ​​бинарные опционы відвойовують популярність у традиційних методів торгівлі валютою. Хоча Брюссель і раніше купував облігації, його нинішні плани експерти вважають безпрецедентними. “ЄЦБ вже випустив в обіг близько 1,2 трлн. Євро. Але незважаючи на те, що банки досить наповнені ліквідністю, прибутковість облігацій південноєвропейських країн залишаються високою. Найбільше увагу зараз привертає Італія через великий обсяг боргу і падаючу економіку. У другому кварталі ВВП Італії знизився на 2,5%, країна перебуває в рецесії. Якщо ринок почне хвилюватися з приводу здатності Італії розрахуватися з боргами, то від ЄЦБ потрібно ще близько трильйона євро допомоги “, – прогнозує аналітик АТ” Ерсте Банк “Мар’ян Заблоцький.

ЄЦБ обіцяє стерилізувати покупки, виводячи з обігу суми, еквівалентні витраченим на придбання облігацій. Проте аналітики вже пророкують посилення євроінфляціі. Зростання цін, втім, як і зміцнення курсу євро, незабаром відгукнеться нашому ринку подорожчанням імпорту. “Україна – потенційний заручник проекту ЄЦБ і запланованої ФРС програми QE-3. Вона буде експортувати інфляцію з єврозони і США. Ціни будуть рости не тільки в доларах, але і в євро. Особливо подорожчають побутова техніка та автомобілі, які завозяться з країн ЄС” , – прогнозує президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Зате повінь ринків євроліквідностью може пожвавити внутрішній попит в країнах Європи, зігравши на руку нашим експортерам. “Рішення ЄЦБ, швидше за все, дадуть можливість Україні оживити торгово-економічні відносини з європейськими країнами”, – вважає аналітик ПАТ “Укрсоцбанк” Тантелі Ратавухері. Це виявиться досить до речі, з огляду на величезні проломи в зовнішньоторговельному балансі України (за підсумками першого півріччя дефіцит зовнішньої торгівлі склав $ 3,855 млрд.). За даними Держстату, в першому півріччі поточного року наш експорт в країни ЄС зменшився на 10,1% – до $ 9,96 млрд.

Тим не менш торжество євровалюти все ще залишається під питанням. Ключову роль при фінансуванні покупки облігацій ЄЦБ повинні виконувати Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF) і Єдиний стабілізаційний механізм (ESM), які в перспективі планується об’єднати. “Але так, як зараз йде процес в конституційному суді Німеччини про правомочність участі німецького державного капіталу у формуванні даних фондів, про повноцінний їх наповненні говорити не доводиться. Адже Німеччина є основним донором для подібних проектів. В разі ж негативного рішення перспектива реалізації планів ЄЦБ стає ще більш віддаленою”, – пояснює Сергій Борийчук, експерт аналітичного відділу weltrade отзывы. У цьому випадку стимули для подальшого зростання євро будуть дуже слабкими. І вже в майбутньому році котирування єдиної валюти відкотяться до рівня 1,15-1,17 євро / $.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами