ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Нафта перетікає в золото

золото

Американська валюта стрімко дешевшає, тому вічно ліквідне і цінне золото стає зараз все більш популярним і становить величезний інтерес для інвесторів.

Американська валюта все більше дискредитує себе

Уряди провідних країн поступово переконуються в цьому, тому починають відмовлятися від паперових активів. Найбільші в світі експортери нафти особливо активно працюють в цьому напрямку, тому що розуміють, що долари нічим не забезпечені. Крім того, американська валюта стрімко дешевшає, і за кожен витрачений долар можна купити все менше активів. Тому йому на зміну приходить вічно ліквідне і цінне золото, яке стає зараз все більш популярним і становить величезний інтерес для інвесторів. За даними Всесвітньої ради по золоту, Китай, Саудівська Аравія і Росія вже знаходяться в першій п’ятірці країн за його запасами.

Правильний розрахунок

Розрахунок нафтових експортерів ясний – вартість золота ніколи не знижується, а тільки йде вгору. За останні 10 років дорогоцінний метал додав у своїй вартості цілих 520%, і якщо в 1975 році одна тройська унція золота на світовому ринку коштувала всього близько 150$, тепер 1600$. Інвестиція в цей вид металу вважається найбільш надійною, оскільки він являє собою забезпечення більшості світових валют.

У минулому році благородний метал побив усі свої попередні рекорди, піднявшись ще на 30%. При цьому очікується, що в подальшому золото покаже ще більше зростання і на тлі європейського і американського боргових криз стане всесвітньо визнаним лідером. Особливо актуальна стабільність золота в умовах все більш зростаючих проблем в США, які забезпечили світ загальною валютою. У разі, якщо американський уряд не зможе розрахуватися по своїх гігантських боргах, який вже зараз перевищує 16 трлн. $, то у нього є тільки два виходи: оголосити дефолт або надрукувати ще більше грошей. У першому випадку кредитори Америки і всі особи, які мають на руках їх валюту, банально залишаться без коштів. Другий варіант означає, що кількість доларів у світі різко зросте, що призведе до їх знецінювання. В умовах такої глобальної загрози в інвесторів є тільки один надійний спосіб зберегти свої заощадження – перевести паперові гроші в реальні активи. Одним з найбільш ліквідних і зручних для зберігання і продажу є саме золото. Процес конвертації коштів у дорогоцінні метали відбувається вже зараз і найближчим часом буде тільки набирати обертів.

Лідери вірять в метал

Саудівська Аравія, що займає зараз перше місце в світі за обсягом видобутку і експорту нафти, поступово позбувається від американської валюти, розуміючи її безперспективність. Держава, де щоденний рівень видобутку нафти перевищує 8 млн. барелів, стало в минулому році абсолютним лідером з купівлі золота – за даними Всесвітньої ради по золоту, країна наростила свої золоті запаси до 322 тонн. Не відстає від найбільшого конкурента по нафтовому експорту і Росія. За останній час запаси золота в країні виросли більш ніж в два рази, досягши 883 тонни. Зараз Росія займає 8-е місце в світі за запасами дорогоцінного металу. При цьому уряд Росії не зупиняється на досягнутому і продовжує активно скуповувати його.

Китай також не залишається осторонь. З початку року країна імпортувала через Гонконг 458,6 тонни золота, довівши рівень своїх золотих резервів до понад 1 тис. тонн. Вперше за останні три роки попит на золото в Китаї обігнав індійські показники, це свідчить про те, що банк Китаю продовжує накопичувати золоті резерви. Норвегія, яка займає третє місце серед нафтових експортерів у світі, також поступово відмовляється від інвестицій на фондовому ринку в американську валюту. Країна з одним з найвищих рівнів життя у світі воліє вкладатися в дорогоцінні метали. Іран і ОАЕ, також входять до списку світових експортерів нафти, дотримуються аналогічної політики. Так, тільки за останній місяць Іран купив у Туреччині золота на 1,83 мільярда $. У сховищах країни зараз перебуває понад 900 тонн цього металу. Не відстає від них і Мексика, що входить до топ-10 світових нафтових експортерів. Країна вже кілька місяців поспіль нарощує свої золоті резерви, збільшивши їх обсяг до 4,04 млн. унцій.

Особливо в жалюгідному становищі в цій ситуації знаходяться Штати, які вже багато років є абсолютним світовим лідером по споживанню нафти. Країна, що видає всього 8% світового обсягу видобутку палива в рік, в той же час витрачає майже чверть від загальної величини. Цей дисбаланс не йде країні на користь, ставлячи її в залежність від експортерів, які все менше зацікавлені в американській валюті.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами