ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Сучасні технології економлять аграріям десятки мільйонів доларів

агробізнес

Українська компанія Ukrlandfarming впровадила інноваційну систему IT-контролю за всіма сільськогосподарськими процесами.

Незважаючи на те, що Україна має одні з найкращих у світі чорноземи, наші фермери ніяк не можуть домогтися високої врожайності. Зі своїх не дуже багатих ґрунтів європейці знімають в два, а іноді і в три рази більший урожай, ніж в нашій країні.

Довести, що і у нас можна займатися агробізнесом на найвищому рівні, вирішили в компанії Ukrlandfarming. Там запровадили систему інтелектуального комп’ютерного контролю виробничих процесів і за рік вже відбили всі вкладення, а в 2013 році планують отримати близько 100 мільйонів доларів прибутку.

Центр управління тракторами

Перше, що спадає на думку міському жителю, коли йому говорять про фермерів, – це на ладан дихаючі трактори, злита з них соляра, похилені корівники і загальна розруха. З таким сільським господарством не дивно, що ми не можемо збирати рекордні врожаї.

Однак є приказка, що господар на своїй землі зможе навести порядок. В одній з найбільших українських аграрних компаній Ukrlandfarming вирішили вести бізнес з використанням самих останніх наукових досягнень і впровадили інноваційну систему IT-контролю за всіма сільськогосподарськими процесами.

Тепер в режимі реального часу в кожному з одинадцяти регіональних центрів фахівці компанії можуть спостерігати за тим, де знаходиться будь-яка з машин, скільки палива в баках, яка операція проходить в даний момент і навіть дізнатися врожайність на тій чи іншій ділянці поля.

– Ми поставили завдання – оцифрувати всі виробничі процеси, щоб почати їх повністю контролювати, – розповів глава ради директорів Ukrlandfarming Олег Бахматюк. – Ми витратили близько 60 мільйонів доларів, залучили 120 програмістів і на виході отримали несподіваний результат. За перший рік компанія практично окупила всі вкладення.

У світі з кожним роком зростає попит на продукти харчування, і наша країна може на зернових і кукурудзі заробляти не менше, ніж арабські країни заробляють на нафті. Однак для цього потрібно переходити на новий рівень виробництва.

Зламати стереотипи

На екранах в кімнаті, яка нагадує центр управління польотами космонавтів, оператори виводять графіки і діаграми, що показують будь-яку інформацію – яке поле обробляє той чи інший трактор, скільки палива знаходиться в його баках і т.д.

– У нас величезне підприємство, – говорить операційний директор Галина Василик. – В управлінні знаходиться 15000 полів загальною площею понад 500 тисяч гектарів, все це обробляють 467 тракторів. Природно, все це потрібно якось контролювати.

У компанії встановили на кожну з машин GPS-трекер та ще декілька датчиків, що дозволяють контролювати всі дії водіїв. Наприклад, сам водій на моніторі бачить, наскільки точно він обробляє поле, що дозволяє вести роботи навіть у темряві.

– Крім того, ми контролюємо рівень палива в баках і бачимо, якщо з трактора зливають паливо, – продовжує Галина Василик. – Також ми контролюємо всю орендовану техніку. Завдяки своїй системі ми відстежуємо, якою дорогою і з якою швидкістю їде автомобіль.

Система контролю допомагає навіть вносити добрива. Складаються карти врожайності полів, і в місця, де висока врожайність, вноситься менше добрив, а там, де врожайність нижча, – більше. На переробних підприємствах компанії встановлені датчики на все обладнання, і можна з Києва спостерігати тиск у котлах, наповненість резервуарів і багато іншого.

– За підсумками 2011 року завдяки системам інтелектуального контролю, встановленими на майже 11 тис. одиниць техніки, компанії вдалося на 8,7% знизити виробничу собівартість продукції і на 2,6% збільшити врожайність на полях, – розповів Олег Бахматюк. – Це дало змогу зекономити 23,5 млн. дол. витрат і збільшити виручку на 28,7 млн. доларів.

За його словами, найскладнішим було зламати стереотипи і довести співробітникам, що і в Україні можна вести агробізнес по найвищих світових стандартах.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами