ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Дешевих цигарок в Україні поменшає

цигарки

Державна податкова адміністрація розробила законопроект, який підніме нижню цінову планку на цигарки з фільтром мінімум до 8-9 гривень.

Державний бюджет на 2013 рік уряд хоче написати на новій податковій базі. А тому з Податкового кодексу приберуть деякі податкові пільги для промисловості та створять додаткові повноваження для податківців.

Але головний податковий сюрприз підготували для дешевих цигарок. Зареєстрований законопроект № 11285, по-перше, різко підвищує акциз на цигарки без фільтру – за минулий рік їх виробництво зросло майже в півтора рази. По-друге, буде підвищена фіксована частина акцизу на всю тютюнову продукцію.

– Дані пропозиції піднімають нижню цінову планку на цигарки. Сьогодні ціна на цигарки без фільтру близько 4 гривень – це дешевше, наприклад, ніж літра молока. Дешевих цигарок бути не повинно. Адже чим дешевші цигаркии – тим вони доступніші для дітей та підлітків, – впевнений заслужений економіст України, експерт міжфракційної парламентської групи “За духовність, моральність і здоров’я України” Олег Івченко.

За прогнозами експерта, збільшення акцизу призведе до подорожчання найдешевших цигарок на 1-1,5 гривні та знизить куріння в країні ще на кілька відсотків:

– Упевнений, що і президент, і парламент, які взяли курс на масштабне зниження рівня куріння в Україні, вже, обмеживши рекламу тютюну і повністю заборонивши куріння в барах і ресторанах, підтримають цей законопроект. Тим більше цього від нас вимагає і Всесвітня організація охорони здоров’я.

Раніше глава згаданої депутатської групи “За духовність, моральність та здоров’я України”, народний депутат Павло Унгурян пропонував піти ще далі і повністю зрівняти акцизи на цигарки з фільтром і без фільтру.

– Крім того, що це дозволить знизити рівень куріння, бюджет отримає додаткових кілька мільярдів гривень, – заявив Павло Унгурян.

За прогнозами експертів, теперішня ініціатива уряду дасть додатково в бюджет понад 800 млн. гривень вже в наступному році.

Ще два важливих нововведення законопроекту – це, по-перше, авансова сплата акцизу. А значить, напередодні його підвищення у тютюнових фабрик не буде шансу завалити ринок поки ще дешевими цигарками.

По-друге, створюється система глобального відстеження підроблених цигарок. Причому, тепер за цей злочин відповідальність нестимуть і виробники нелегальної продукції, і її продавці. Знов-таки, ініціатива для України зовсім не зайва, враховуючи, що в цьому році було виявлено та закрито кілька найпотужніших підпільних тютюнових фабрик – наприклад, закрита в червні 2012 р. фабрика в Луганську могла випускати до 3000 підроблених цигарок в хвилину.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами