ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Народження дитини: тільки ціни

народження дитиниВагітність, пологи, курси для майбутніх мам… На перший погляд здається, що ці теми не самі підходящі для сайту “Фінансові та економічні новини”. Однак коли на своєму гаманці відчуваєш, СКІЛЬКИ все це коштує, розумієш, що тема-то якраз дуже “грошова”.

В очікуванні

Основні витрати під час вагітності відносяться до медичного забезпечення. Якою би безкоштовною не була наша медицина, вона в будь-якому випадку обійдеться в копієчку.

Вести вагітність можна кількома способами – умовно-безкоштовним в поліклініці, платним у приватній клініці або ж по страховці.

Умовно-безкоштовне спостереження в районній поліклініці призводить до витрат, пов’язаних з аналізами, УЗД і іншими способами контролю вагітності. Майбутню маму постійно ганяють то в одну, то в іншу лабораторію або приватну клініку, оскільки в поліклініках найчастіше немає реагентів для проведення аналізів або апаратури для проведення УЗД, або чергу на ці процедури.

Аналізи за час вагітності обійдуться в 1500 гривень, експертне УЗД – 300-450 гривень (всього за час вагітності необхідно пройти три і більше обстеження), консультація профільного спеціаліста – від 200 до 400 гривень, комплексне обстеження зору – 500-1000 грн.

Вартість ведення вагітності у платній клініці стартує від 11 тис. грн. і досягає 32 тис. грн. В платні програми входять всі необхідні дослідження, УЗД, консультації лікаря. Що стосується страхування, то спеціальних програм по вагітності дуже мало, і найчастіше вони йдуть у вигляді додаткових опцій до програм корпоративного страхування. Вартість в середньому збігається з вартістю програми спостереження в приватній клініці – від 10 до 25 тис. грн.

Право на життя

Законодавство вимагає, щоб пологи безкоштовно прийняли в черговому пологовому будинку і надали їй необхідну медичну допомогу. Для тих, хто не планує витрачати кругленьку суму на “подяку” лікаря або пологи в приватній клініці, є хороша новина – це дійсно працює. Тобто, незважаючи на поширений міф (про те, що всі народжують “за гроші”), дуже багато майбутніх матусь приїжджають в роддом “по швидкій” без будь-якої попередньої домовленості з лікарем. Багато, до речі, залишаються задоволені, мовляв, все пройшло добре, дитинка народилась здорова і т. д. Але це – гра в російську рулетку. Попадеться на зміні толковий совісний лікар, пологам буде надано належну увагу незалежно від того, “платна” вона чи “з вулиці”, а є лікарі, які більшу частину часу проводять зі “своїми” пацієнтами, ставлячись до пологів “по швидкій” як до додаткового та прикрого навантаження.

Попередня домовленість з лікарем, залежно від пологового будинку, коливається від 4 до 8 тис. грн. – За природні пологи і від 6 до 12 тис. грн. – За кесарів розтин. У деяких пологових будинках окремо доведеться заплатити за палату (від 500 до 2000 грн.), якщо майбутня мама хоче мешкати там одна і мати в кімнаті зручності.

Офіційна подяка пологовому будинку за те, що вони підпишуть обмінну карту вагітної складає 800 гривень (якщо не за пропискою) і 600 грн (якщо по прописці). Для породіль з іншого міста може бути призначена додаткова плата.

Крім того, в роддом необхідно приїжджати зі своїми медикаментами. Списки того, що потрібно купити, висять в приймальному покої. Туди входить все – від постелі до пупкового затиску для дитини. У кожному пологовому будинку списки різні, але в цілому суть одна – краще взяти абсолютно все з собою. Перелік медикаментів, які необхідно придбати, також підкаже лікар. Закупівлі перерахованого в списках можуть обійтися в суму від 2 тис. грн.

Окремою статтею витрати йде виписка малюка. Перед тим, як татові вручать дитину, медсестра може прямим текстом запропонувати подякувати персонал – цукерки та шампанське не приймаються, тільки готівку. Також додатково можуть запропонувати послуги фотографа і відеоператора, від яких хоча і непросто відмовитися, але все ж краще обійтися без них. По-перше, результат не завжди буде таким радісним, як хочеться. По-друге, вартість послуг зашкалює – 800-1000 грн. за пару знімків.

Малюк будинку

Існує повір’я: дитині нічого не можна купувати до народження. Але воно вже практично пережило себе. Та й новоспечений тато не завжди радий бігати по магазинах і вишукувати правильні речі в той момент, коли “вже горить”.

При плануванні та купівлі необхідних речей головне – не захопитися і не скупити всі милі дрібнички, які в підсумку або не знадобляться, або не встигнуть зноситися (діти перші місяці ростуть дуже швидко). Практично всі батьки радять придбати на перший час лише необхідний мінімум одягу маленького розміру, а після народження вже докуповувати виходячи з того, яким народиться малюк.

З великих покупок запам’ятовуємо три великі: ліжечко, коляска і комод.

– Ліжечко вітчизняного виробництва обійдеться в суму від 600-800 гривень. Матрацик і комплект дитячої постільної білизни ще 400-700 грн. Ліжечка закордонного виробництва коштують на порядок дорожче і обійдуться з усіма приналежностями від 3000 гривень.

– Коляска-трансформер, або 2 в 1 обійдеться в суму від 2 тис. грн. “Стеля” цін не обмежена. Коляски преміум-сегмента стоять мало не 20-30 тис. грн.

– Комод, він же пеленальний столик, обійдеться батькам від 1,5 тисячі.

Гігієна малюка – підгузники, пелюшки – це покупки, які тепер доведеться здійснювати постійно. Пачка підгузників обійдеться від 50 гривень, і перший час їх йде дуже багато. Запасатися памперсами теж не варто. Вгадати, як буде рости дитина, досить складно.

З одягу основні витрати припадають на комбінезон і / або конверт в коляску – від 400 до 1000 грн. Дрібнички – бодіки, сліпи, шапочки, носочки – від 300 грн. за стартовий набір (всього по два).

Глобальний інтернет-шопінг дозволяє значно зменшити витрати з підготовки до появи малюка. Одяг, іграшки, ванні приналежності, коляска – ці всі речі відмінно купуються на закордонних сайтах, і загальна вартість з урахуванням доставки може бути на порядок скромнішою, ніж при купівлі їх в Україні.

Від держави

Право на “декретні” виплати в Україні мають усі жінки. Працюючі отримують їх за місцем роботи, інші повинні звернутися в управління соціального захисту за місцем проживання.

В Україні існує три види допомоги для жінок:

– Допомога по вагітності та пологах. Вона компенсує втрату зарплати в період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Допомога виплачується за весь період відпустки та в повному обсязі здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування у розмірі 100% від середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. Термін лікарняного листа становить 70 календарних днів до пологів і 56 днів – після. У разі народження двох і більше дітей, ускладнених пологів, післяпологовий період збільшується до 70 днів. Ті, хто отримує зарплату “в конверті”, мають бути готові до того, що “декретні” будуть нараховані, виходячи з офіційної зарплати;

– Одноразову допомогу на народження дитини. З квітня 2011 року вона становить: при народженні першої дитини 30 прожиткових мінімумів для дитини до 6 років (з 1.12.2012 – 32,850 тис. грн), на другу дитину – 60 прож. мінім. (65,7 тис. грн.), На третю і більше 120 прож. мінім. (131,4 тис. грн.). Виплачуються ці суми протягом двох, чотирьох або 6 років;

– Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку становить 130 грн. на місяць.

Для оформлення допомоги необхідно надати в органи соцзахисту паспорта та копії батьків, ІПН і копії, свідоцтво про народження і копію, довідку з РАГСу про призначення одноразової допомоги, номер рахунку для отримання виплат, довідку з центру зайнятості про те, що мама не складається у них на обліку (у випадку, якщо мама є офіційно безробітною), довідку з роботи. Перелік документів необхідно дізнаватися в районному соцзабезі, оскільки в кожному можуть бути індивідуальні вимоги.

Допомога надходить на карту через 1,5-2 місяці після подачі документів. Соціальну картку можна відкрити в будь-якому банку – ПриватБанку, Ощадбанку, Укрсоцбанку.

 

Если Вам нужно купить детскую одежду оптом от производителя для свого малыша, то обращайтсь в компанию «Puzziki» – широкий ассортимент товаров и доступные цены Вас порадуют.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами