ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як здійснювати торгівлю ялинками?

ялинка

Щоб торгувати ялинками, треба вже бути приватним підприємцем, інакше лісгоспи не будуть мати з вами справи, а зв’язуватися з браконьєрами або самим рубати ліс не радимо. У Київському облуправлінні лісового і мисливського господарства порадили звертатися в найближчі лісгоспи вже зараз, щоб ті планували вирубку.

“Їдете зі свідоцтвом про реєстрацію ПП, складаєте типовий договір на продаж і як би резервуєте товар, – пояснили у відділі реалізації. – А приблизно з 15 грудня розпочнуться заготовки і вам повідомлять, який з 15-ти лісгоспів відпустить ялинки”.

Середня мінімальна ціна по області – 58 грн за дерево (залежить від району і розмірів). У Житомирському аналогічному закладі повідомили, що ціна ялинки чи сосни заввишки до 2 м буде 52 грн за штучку і для купівлі потрібно йти із заявою до головному лісничому, а оплатити – безналом. Є інформація, що в грудні в регіоні налагодять продаж та оренду ялинок в горщиках. Різні види будуть коштувати від 50 до 200 грн, і якщо повернути дерево після місяця використання в цілості, вам віддадуть половину грошей. Які саме лісгоспи запропонують послугу, в облуправлінні дізнаються пізніше. У Київській області це, швидше за все, Білоцерківський і Ржищівський.

Купівля 200 дерев за цінами Київщини обійдеться приблизно в 12 000 грн. Оренда вантажівки вантажопідйомністю 2 тонни – 4,5 грн за кожен км поза Києвом і 130 грн – за годину їзди по столиці. Якщо забрати ялинки в 40 км від міста і щодня привозити і відвозити товар, вкладаючись в 2:00, то піде тисячі три. Метр торгової площі на території ринку – від 50 грн, торгівля на 5 м ² протягом десяти днів буде коштувати 2500 грн. Єдиний податок і єдиний соціальний внесок в сумі з’їдять у торгує на базарі ще близько 600 грн. У загальній складності доведеться вкласти 18-20 тис. грн. Якщо продати всі ялинки по 150-160 грн за штуку, дохід може становити тисяч 10 грн.

Як пояснили в КМДА, ялинкові майданчики будуть з’являтися в столиці з 15 грудня. Як тільки стануть відомі місця торгівлі, підприємцям потрібно звернутися до керівництва ринків, ТРЦ, на території яких її організовують, і укласти договір про умови продажу і ціною оренди майданчиків. Продавцям слід тримати при собі документи про держреєстрацію та оподаткування, про походження дерев, накладну, акт на вирубку або закупівлю, висновки радіологічного контролю та сертифікат на ялинки. Якщо ви купили їх у виробника, то вони повинні бути проштамповані, якщо у посередника – то з електронними чіпами.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами