ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Застава нерухомості або як правильно позичити велику суму грошей?

кредит під заставу нерухомості

У наш час, все більшої популярності набуває кредит під заставу наявної нерухомості, при якому отримані грошові кошти можна витратити на власні потреби. При цьому значним попитом користується саме ломбардне кредитування під заставу нерухомості.

Тут зупинимося докладніше. Існує звичайне банківське кредитування, коли Ви надаєте в заставу будинок, квартиру або офіс, запитуючи у банку кредит на чітко визначені цілі. При цьому до Вас, як до позичальника, висуваються стандартні вимоги, такі як офіційні доходи, позитивна кредитна історія, наявність поручителя та іншого ліквідного майна і т.д. Розгляд Вашої заявки на кредит займає в середньому два тижні.

З іншого боку, існує так зване ломбардне кредитування під заставу нерухомості, коли єдиною умовою отримання кредиту є наявність цієї застави. Якщо нерухомість юридично правильного оформлена і має чітку ринкову вартість, то можна розраховувати на суму кредиту, в середньому, у розмірі 40-60% від її вартості, тобто вам легко можуть видати наприклад 1500000 гривень під заставу хорошого приватного будинку. При цьому немає ніяких вимог до Вашого фінансовому становища, наявності поручителів і хорошої кредитної історії. Термін розгляду такого кредиту займає, як правило, не більше 2 робочих днів.

Знову ж помилкою є те, що ломбардні кредити видають тільки ломбарди. Банки також активно використовують дані програми кредитування під заставу нерухомості. Хоча і в умовах фінансової кризи знайти такий банк вкрай проблематично. Крім банків і ломбардів, існують ще так звані «приватні інвестори». Це фізичні особи, які надають позики від свого імені. Оформляються дані позички по-різному – від договору іпотеки до договору купівлі-продажу з умовою зворотного викупу.

Користуються ломбардним кредитуванням під заставу нерухомості, коли, наприклад, гроші вже зараз потрібно витратити на купівлю нової квартири або ремонт, після чого можна переїхати в нове житло, а продавши старе – розплатиться з кредитором. Також це може допомогти підприємцям, які відчувають нестачу оборотних коштів. У будь-якому випадку, ломбардний кредит вирішує питання термінового фінансового підживлення, коли платити за щось потрібно вже зараз, а доходи надійдуть трохи пізніше.

Якщо говорити про переваги даної послуги, то ними є:

  • швидкість одержання грошей;
  • відсутність цільового призначення (ломбарду все одно на що будуть витрачені гроші);
  • немає необхідності надавати документи про доходи та кредитну історію.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами