ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Скільки коштує безпека?

охорона

“Офіс по ремонту комп’ютерної техніки був під охоронною сигналізацією, і вночі на пульт централізованої охорони надійшов сигнал про те, що датчики на рух всередині приміщення фіксують інтенсивне пересування. При цьому вхідні двері і вікна не зламувалися. Відразу прибула на місце група затримання зафіксувала проникнення всередину з даху. Зловмисник зняв кілька фрагментів шиферу і проник у приміщення. Його затримали, коли він упаковував комп’ютерну техніку у велику сумку”, – розповідає випадок із практики тижневої давності начальник відділу Департаменту Державної служби охорони МВС України Світлана Павловська.

Серед переваг ДСО – наявність повноважень затримувати і доставляти в районний відділ міліції зловмисника, а в разі необхідності – навіть застосовувати зброю. Приватні охоронні структури також надають послуги фізичної охорони. Однак повноважень у них менше, хоча можливості істотно розширені завдяки закону, набрав чинності 18 жовтня, про охоронну діяльність. Вони лише зобов’язані затримати підозрюваних і негайно викликати правоохоронців.

Згідно з тим же законом, “приватники” можуть мати спецзасоби, які їм дозволено використовувати в цілях захисту (себе і оточуючих) і в разі чинення опору. Серйозні охоронні структури відповідально ставляться до підготовки своїх співробітників: всі вони проходять навчання з вогневої, силової, тактичної і психологічної підготовки.

Укладаючи договір з охоронною структурою, юристи рекомендують звертати увагу на ліцензію компанії і гарантований час приїзду виїзної групи в разі спрацювання сигналізації або надходження сигналу по “тривожній кнопці”. У кращому випадку наряд затримання повинен бути на місці протягом 3-4 хвилин, але найчастіше столичні охоронці обіцяють приїхати через 5-7 хвилин.

Не варто сподіватися, що “охоронці” візьмуть на себе відповідальність компенсувати повну суму збитків компанії у випадку крадіжки її майна. Зазвичай в договорах вони обмежують свою відповідальність мінімальними сумами – від 1 до 10 тис. грн.

За сигналом

Доступніша за все така міра, як установка охоронної сигналізації. Монтаж устаткування обійдеться в 4-8 тис. грн. і займе максимум два дні. Ціна монтажу залежить від кількості приміщень, дверей, вікон та балконів. Далі сигналізацію потрібно підключити до пульту охоронної компанії, яка буде забезпечувати безпеку офісу. У разі надходження сигналу про несанкціоноване проникнення група реагування виїжджає на місце і затримує злодія.

Перш ніж вибрати відповідну охоронну компанію, варто поцікавитися, хто буде виїжджати по тривозі. “Співробітники груп затримання повинні мати хорошу фізичну підготовку і повинні бути укомплектовані спецзасобами та зв’язком. Автомобілі груп затримання повинні бути у хорошому технічному стані. Середній час виїзду групи затримання по Києву складає 7 хвилин”, – розповідає генеральний директор компанії Demos Security Group Олександр Гордєєв.

Також необхідно уточнити, який саме канал зв’язку будуть використовувати охоронці. Найбільш надійними вважаються наземні канали, наприклад телефон, але якщо на об’єкті його немає, можна використовувати передачу даних по каналу GSM / GPRS.

Щомісячна вартість охорони залежить від того, яку матеріальну відповідальність готова нести охоронна фірма. “Мінімальна ціна охорони офісу в Києві – 400 грн. На місяць при матеріальній відповідальності в сумі 10 тис. грн.”, – Говорить Олександр Гордєєв.

Після підписання договорів з охоронною компанією і підключення своєї сигналізації до їх пульту обов’язково потрібно провести навчальну тривогу – без попередження про конкретний час виклику. Це дозволить переконатися на практиці, наскільки професійно виконують зобов’язання захисники.

Під особистим контролем

Фізична охорона офісу передбачає постійну присутність співробітника охорони. Без неї не обійтися там, де встановлюється пропускна система входу в офіс, де є постійний потік зовнішніх відвідувачів. “Фізична охорона є найефективнішим способом охорони за часом реакції. Охоронець може вжити заходів практично негайно. Він може бути озброєний службовою зброєю та спецзасобами”, – пояснює керуючий партнер компанії “Агентство комплексної безпеки” В’ячеслав Мороз.

Вартість такої охорони залежить від кількості постів, графіка роботи охоронців (цілодобовий чи 12 годин), обов’язків служби – контроль обстановки, здійснення пропускного режиму, огляд вантажів, обхід території. “Сьогодні ціни коливаються від 11 грн. / Година до 25 грн. / Год. Замовлення послуги здійснюється так: вибираєте компанію, якій хочете довірити охорону. Вони приїжджають в офіс, щоб на місці оглянути об’єкт. Потім укладається договір, де вказуються ціна, вимоги до охорони, умови роботи”, – пояснює заступник гендиректора з фізичної охорони компанії “Еліт-Сервіс” Сергій Андрейцев.

Алгоритм безпеки

Що ж робити під час інциденту, який зазвичай трапляється абсолютно несподівано? Потрібно мати план дій. Перше, що рекомендують зробити професіонали охоронного справи, – натиснути “тривожну кнопку” чи дати сигнал колегам, щоб це зробили вони. Але робити це треба з обережністю, не провокуючи агресивних дій злочинця – геройство запросто може обернутися трагедією. “Не намагайтеся сперечатися з грабіжниками, підкоряйтеся їх вимогам – злочинці рідко заподіюють шкоду тому, хто погоджується з їх умовами. Віддавайте грабіжнику лише те, що він сам вимагає, і обов’язково повідомляйте нападаючому заздалегідь про всі свої дії, які збираєтеся зробити, – інакше він може неправильно їх зрозуміти”, – рекомендує В’ячеслав Мороз. Також він радить уважно, але ненав’язливо оглянути нападника, щоб запам’ятати його. Після пограбування слід замкнути всі двері і, зателефонувавши в міліцію, повідомити їм, де і коли сталося пограбування, детально описати грабіжника. Подальші дії – вже в компетенції міліції.

Щоб передати об’єкт під охорону, необхідно спочатку встановити в ньому спеціальне обладнання: датчики, пульт охорони, тривожну кнопку. Підсумкова вартість залежить від виробника такого обладнання, поверховості приміщення, телефонної лінії і т. д. Нашій компанії його установка в 2010 році обійшлася приблизно в 8 тис. грн. Вартість щомісячного обслуговування залежить від того, відноситься приміщення до житлового або нежитлового фонду та який режим охорони об’єкту вибраний. Для офісів охорона потрібна в будні дні тільки в нічний час, а у вихідні та святкові – цілодобово. В середньому в місяць це коштує від 300 до 600 грн., – Марина Саєнко, директор ЮК “Закон Перемоги”.

У будь-якому офісі необхідно обов’язково встановлювати систему охорони. Це пов’язано з безпекою роботи самого офісу, а також документів та обладнання, які там знаходяться. Адже в порівнянні з відновленням роботи офісу після крадіжки обладнання витрати на установку сигналізації та її обслуговування виглядають абсолютно незначними. Вибором охоронного агентства ми особливо не займалися, а відразу оформили заяву в ДСО. Вартість охорони офісу площею від 80 до 200 квадратних метрів в середньому обійдеться в 400-800 грн. / Міс., – Ростислав Кравець, старший партнер АК “Кравець, Новак і партнери”.

Процедура підключення офісу до охоронної сигналізації

Крок № 1 Обрати охоронне агентство (вивчити відгуки про нього, наявність ліцензії).

Крок № 2 Укласти договір на пультову охорону, де буде вказана матеріальна відповідальність агентства перед замовником.

Крок № 3 Провести монтаж охоронного обладнання (від 4 тис. грн.).

Крок № 4 Підключити об’єкт до пульту централізованого спостереження в режимі 24 години 7 днів на тиждень (окремо плата не стягується).

Крок № 5 Щомісяця оплачувати послуги пультової охорони (від 200 грн. / місяць).

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами