ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Міноритарії залишили ПФТС без голови

ПФТС

Раді фондової біржі ПФТС знову не вдалося вибрати голову правління. З 15 його членів на засідання не з’явилися семеро, що представляють міноритарних акціонерів.

Крім питання про обрання глави біржі, на порядок денний були винесені питання про затвердження складу робочої групи з питань розвитку ПФТС і принципів взаємодії з Українською біржею.

Голова наглядової ради фондової біржі ПФТС, старший віце-президент Московської біржі Олександр Потьомкін не дуже здивувався такому розвитку сюжету.

«Ми припускали можливість такого сценарію. Однак розраховували на те, що включення в порядок денний засідання питання про створення робочої групи з розвитку бізнесу біржі повинне було стимулювати членів наглядової ради взяти участь у засіданні та висловити свою думку з нагальних питань», – сказав він.

На думку керуючого директора ІК «Трійка Діалог Україна» Артемія Єршова, неявка була пов’язана з упевненістю міноритаріїв, що запропонована ними на посаду глави правління кандидатура є непрохідною.

В ході засідання 9 серпня члени наглядової ради ПФТС відхилили кандидатуру заступника голови правління Української біржі Євгенія Комісарова, а потім запропонували друга кандидатура – екс-голови правління Всеукраїнського депозитарію цінних паперів Миколи Швецова.

Поки ж управління біржею здійснюють діючі члени правління, а тимчасовим виконуючим обов’язки голови правління залишається Ігор Селецький.

«Ми вважаємо передчасним проведення Наглядради з питанням про обрання голови правління біржі ПФТС до моменту завершення переговорного процесу між акціонерами біржі щодо кандидата на пост глави біржі», – прокоментувала ситуацію Олена Амітан, генеральний директор інвестиційної компанії «Альтана Капітал» та член біржової ради ПФТС.

«Вважаю методи, обрані міноритарними акціонерами, неконструктивними. Вони паралізують розвиток біржі», – сказав Артемій Єршов.

Втім, відсутність представників міноритарія не завадило прийшли членам ради біржі обговорити ситуацію, а також зробити висновок про необхідність проведення позачергових загальних зборів акціонерів ПФТС, якщо справи так підуть і далі.

Якщо ж компроміс не буде досягнутий, то цивілізованим шляхом для розблокування ситуації може стати викуп мажоритарієм якогось пакета акцій. «Не виключаю, що таким чином міноритарії хочуть домогтися продажу своєї частки», – підкреслив Артемій Єршов.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами