ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У що українцям інвестувати цієї осені?

інвестиціїДосить вибрати інструмент для інвестування своїх заощаджень і заробляти на відсотках. Але, зрозуміло, інвесторам початківцям варто знати деякі нюанси заощадження своїх коштів і їх примноження.

Державні гарантії

Відкриттям цього року на ринку інвестицій став, як не дивно, уряд. У цьому році він вирішив активно залучати гроші у своїх громадян. Цікаво, що на цей раз його увагу привернули саме валютні заощадження населення. Найближчим часом “Ощадбанк” почне продавати казначейські зобов’язання Міністерства фінансів у валюті, які зможе купити будь-який бажаючий. По сертифікату на $ 500 відсоткова ставка становитиме 9,2% річних, що навіть щедріше за пропозиції банків по валютних депозитах. Крім того, сертифікати анонімні і, за задумом “авторів”, будуть обмінюватися на гроші у всіх банківських відділеннях державних банків (“Ощадбанк” і “Ексімбанк”). Тобто це ідеальний інвестиційний інструмент для тих, хто не хоче світити свої доходи.

Золота пора

Найбільш надійним вважається вкладення в дорогоцінні метали та інвестиційні монети. Однак в той же час це і найбільш консервативне джерело для вкладень, оскільки прибутковість по ньому не дуже висока. За даними НБУ, за 2011 рік вартість тройської унції (31,1 г) золота збільшилася на 1 тис. грн. – До 12,2 тис. грн. Втім, ціни на золото і срібло ростуть хоч і повільно, але надійно. Тому на тлі нестабільності банківської системи та валютних коливань інвестиції в дорогоцінні метали є найбільш надійними способами заощадження коштів.

Хто не ризикує…

Любителі ризикованих операцій можуть вкласти свої кровні в сертифікати фондів. Однак з початку фінансової кризи такі інвестиції не виправдовують себе – в цьому році середня дохідність відкритих ІСІ склала мінус 2%. При бажанні накопичити кошти на майбутнє є сенс відкладати гроші в недержавні пенсійні фонди, однак це не є прямою інвестицією, так як процентна ставка в них зовсім невелика і ледве перекриває інфляцію. Нещодавно громадяни втратили можливість заробляти на курсі валют на ринку “Форекс”. Тепер такі послуги легально можуть надавати тільки банки, та й то лише після проходження реєстрації в НБУ. Всі інші фінансові компанії, що грають з курсом, опинилися поза правовим полем.

Кредитна спілка

Непогано заробити можна, вклавши гроші в кредитну спілку. Там обіцяють прибутковість близько 30-40% річних. Це на порядок вище ціни банківських депозитів, проте варто пам’ятати, що надійність цих вкладів ніким не гарантується і у випадку розвалу союзу кошти навряд чи можна буде отримати назад. Враховуючи те, що за час фінансової кризи закрилося понад 150 спілок, ризик такого розвитку подій дуже великий. Крім того, в найближчому майбутньому у кредитних спілок взагалі можуть відібрати право збирати депозити. У рамках реформування цього ринку контроль над ними хоче отримати Нацбанк, готовий видавати ліцензії тим спілкам, які реорганізуються в кооперативні банки. Тільки такі установи зможуть залучати гроші у населення.

Валютизація всієї країни

Напередодні виборів опозиція і не-провладні фінансисти-“мажоритарники” все більше нагнітають паніку навколо нібито очікуваної девальвації гривні. Тому багато громадян поспішають підстрахуватися, перевівши свої заощадження в іноземну валюту. Депозитні ставки, пропоновані банками для таких вкладів, не дуже високі, тому що далі валюту просто нікуди направляти – кредитування фізичних осіб заборонено, а підприємств – обмежено через відсутність надійних позичальників. Тому в середньому банкіри платять за доларові річні вклади 8,12%, а в євро – 6,65%. Однак варто мати на увазі, що банкіри вже не перший рік обговорюють можливість відмовитися від гарантування повернення валютних депозитів при банкрутстві банку. Вони посилаються на те, що долар і євро не є платіжними одиницями України, тому немає сенсу їх захищати.

Дорога гривня

Найбільш привабливими продовжують залишатися депозити в національній валюті. Протягом останніх трьох років цей інвестиційний інструмент характеризується найвищим рівнем прибутковості. Через дефіцит гривневої ліквідності банки готові платити дуже дорого за ресурси, тому ставки на ринку зашкалюють – в середньому вони досягають 19%. Навіть у випадку знецінення гривні відсоткова ставка перекриє втрати від девальвації. Згідно з даними компанії “Простобанк консалтинг”, більше всіх готові платити за грівенниє ресурси “Ідея банк” і “Банк Російський Стандарт” – по 26% річних. Крім того, з 8 вересня розмір гарантованої компенсації вкладу у разі ліквідації банку збільшено з 150 тис. грн. до 200 тис. грн.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами