ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хто опиниться під наглядом податкової?

податкова

Кілька тижнів тому парламент надав Нацбанку право встановлювати ліміти на розрахунки готівкою. Якщо президент підпише цей документ, то всі великі покупки українців зможе контролювати податкова.

З одного боку, начебто норма і прогресивна. Мовляв, весь світ вже не носить готівку в гаманцях, а розплачується за всі покупки картками. Та надто вже слабка віра нашого народу в банківську систему країни. А що ви хотіли, панове чиновники? За останні 21 рік ми пережили розвал СРСР, знецінення всіх заощаджень, гіперінфляцію, стрибки курсу гривні, кілька банківських криз, коли людям або зовсім не віддавали гроші з поточних рахунків, або давали можливість знімати по 100 гривень в день. Ось і боїться народ тримати гроші в комерційних банках, надаючи перевагу трилітровим. За різними оцінками, на руках накопичилося від 40 до 70 мільярдів доларів.

З економічної точки зору, бажання Нацбанку повернути такі кошти в економіку зрозуміле. Ці гроші допомогли б відновити кредитування підприємств, що призвело б до зростання економіки. Але це теорія. На практиці все по-іншому. Багато людей намагаються не афішувати свої доходи.

– Є в мене якась сума, навіщо про неї знати банку або податковій, – думає середньостатистичний українець. – Купив я квартиру, яке вам діло, де я взяв гроші?

Приблизно так міркує більшість з нас. І дійсно, якщо податкова буде контролювати всі великі покупки, то можна припустити, що у неї з’являться питання до тих, хто раптом на рівному місці розбагатів. Але торкнеться це все простих громадян.

Чомусь мені здається, що чиновників з копійчаною зарплатою і парком автомобілів по 100 тисяч доларів це не торкнеться. Адже у них все по закону – майно зареєстроване на дружину, тещу або дітей. Вони ж усі у нас кристально чесні. Бізнесмени теж від цього не постраждають. Вони знайдуть схеми, як не засвітити свої витрати. Будуть купувати будинки, машини і яхти, реєструючи їх на свої компанії. І все буде за законом.

Але, незважаючи на це, простий народ вже придумує схеми, як не засвітити свої заощадження. В Інтернеті вже щосили обговорюються варіанти заміни договору купівлі-продажу дарчим або легалізації заощаджень через отримання спадщини. Правий був Ньютон: сила дії дорівнює силі протидії.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами