ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Ціни на сир можуть знизитися на 10%

Ціни на сир

Головна причина чергової відмови від українських товарів полягає в тому, що Росія хоче захистити своїх виробників від обвалу цін на м’ясо-молочну продукцію. І зробити це простіше за все за рахунок заборони ввезення українських продуктів. Таку думку озвучив експерт аграрного ринку Тарас Гагалюк.

За його словами, Россільгоспнагляд вирішив перестрахуватися. На початку літа в Росії відбулося різке падіння цін на молочну продукцію. І до жовтня у переробних підприємств Росії накопичилося багато запасів сиру, які вироблялися за низькою літньою ціною, але реалізувати їх було б бажано за більш вигідною вартістю.

Тарас Гагалюк переконаний: українська продукція набагато якісніша за аналогічну російську хоча б тому, що їх вимоги до консервантів набагато ліберальніші. Експерт радить нашим виробникам об’єднатися і попросити допомоги в уряду. Без такого звернення влада не має права подавати претензію до СОТ. Міра ця, швидше за все, буде дієвою, але тривалою – розгляд скарги може тривати до півроку.

За даними експертів у 2012 наш експорт молочної продукції в країни Митного союзу скоротився на 30%, що лише за перші 8 місяців цього року принесло виробникам $ 65 млн недоотриманого прибутку. У підсумку виробництво повільно, але впевнено зменшується.

У той же час ціни на продукцію для вітчизняного споживача виробники знижувати не поспішають. Зате, говорить аналітик консалтингової компанії “ААА” Марія Колесник, і традиційного осіннього подорожчання не відбудеться. Закупівельні ціни на молоко в осінній період, як правило, ростуть через зменшення надоїв. Але зараз, після обмеження поставок до Росії українські виробники ціни піднімати не будуть. І навіть можливе короткострокове зниження цін на молоко і масло – на місяць-півтора в межах 10%.

Що ж стосується м’ясної продукції, якої також торкнулися санкції росіян, то тут зниження вартості не буде зовсім. Справа в тому, пояснюють експерти, що Україна і так була не повністю насичена свининою.

“Сирна війна” з Росією йде вже десятий місяць. Чи пробували за час наші виробники знайти інші ринки збуту? Адже возять ж австралійці свою продукцію за тисячі кілометрів в Японію і Південну Корею!

– Щоб вийти на азіатський ринок, треба постійно їздити туди на виставки, влаштовувати презентації, – говорить Колесник. – Чекати, що вони приїдуть самі до нас і спитають, чи немає чого у нас смачного, не доводиться. Але наші виробники не йдуть на це з різних причин: у когось компанія не публічна, комусь не дозволяють кошти. А багато хто просто лінуються – адже поруч ринок Росії та Казахстану, з якими завжди можна домовитися хоча б в силу відсутності мовних та ментальних бар’єрів.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами