ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Хто і як 20 років в Україні “відбирав” ринки

Сторінки: 1 2 3 4

ринок

В Україні переділ власності найчастіше супроводжується не тільки юридичними війнами, але і доходить до силових конфліктів. Інформації в ЗМІ про це чимало, однак про об’єкти, за які завжди йшла найзапекліша боротьба – про ринки, говорити не прийнято. Вперше про конфлікти і переділ власності ринків України розповіла людина, яка очолює організацію, що управляє 15% ринків країни, голова правління Укоопспілки Владислав Гончаренко.

– Владислав Васильович, сьогодні система Укоопспілки включає більше 400 ринків, по суті, ви вже рік, з моменту вступу на посаду, керуєте левовою часткою ринків України, невже цього мало?

– На початку 90-х в систему споживчої кооперації входило понад 1500 ринків у всіх областях України, сьогодні їх у нас – 400. За 20 років незалежності систему розграбували, обібрали при гробовому мовчанні як тих, хто силою відбирав майно, так і тих, хто створював ці ринки, але виявився не настільки сучасним, щоб захистити їх. Я говорю не тільки про ринки. Ще більші втрати система отримала в сегменті роздрібної мережі, ресторанного бізнесу, виробничих підприємств, оптових баз. Втрачено 90% об’єктів. Більше цього не буде. Реформа, яка розроблена за останній рік і набирає чинності, – це щит проти тих, хто забув, що таке працювати, створювати самому і ще хотів би обманом дістати чуже майно.

Реформа – це вирішення проблем, які знекровили систему, поставили її на край виживання, змусили, в повному розумінні слова, битися, захищаючи свої об’єкти і 500 тисяч пайовиків, які складають споживкооперацію.

Як це було?

-Вважається, що за ринки воюють великі напівкримінальні об’єднання, саме тому про такі конфлікти в пресу і не заявляють…

– В Інтернеті, як правило, ініціативу по зміні власника ринків приписують якимсь кримінальним авторитетам з яскравими прізвиськами, але це не так. Практично завжди захоплення ринку споживчої кооперації починало з ініціативи когось, хто прикривався своєю приналежністю до органів влади. Дзвінок, зустріч в кабінеті, гасла про загальне благо – ніби як все офіційно, але суть була грабіжницька, так як в основі її лежала вимога, щоб ми відмовилися від того, що нам законно належало десятиліттями!

– Ви говорите про владу на якому рівні?

– Як правило, міськ-, райрада, рідше – обладміністрація. В залежності від об’єкта. Я говорю про ситуації, коли ініціатори особливо не ховалися, чомусь вважали, що гасла про загальне благо місцевої громади можуть виправдати грабіж.

Починають гучну дискусію про те, що повинен належати місцевій громаді, а фактично – вилучений раптом з власності кооперації та переданий у комунальну власність. Це типова схема захоплення ринку комерційними структурами: комунальним ринок залишається максимум 2-3 місяці, потім його передають комерційній структурі з “цікавою” назвою.

Преса і ті, хто говорив про загальне благо, тут же забувають про нього, а даремно. Варто було б подивитися на факти: платежі до бюджету з цього ринку в рази стають меншими, ніж платили, коли керувала споживча кооперація. Приклад з останніх. Центральний ринок м. Первомайська Миколаївської області за перше півріччя 2010 року, коли він був власністю облспоживспілки, виплатив до бюджету 480,2 тис. грн., А за 6 місяців 2011 року, перебуваючи в управлінні комунального підприємства, виплатив лише 248 тис. грн. А це зарплати бюджетникам, лікарям, вчителям.

– А народні депутати, захищені імунітетом, не претендували на ринки?

– Звичайно, претендували, навіть на рівні міністрів були ініціатори, але активною ланкою виступала все одно місцева влада.

Читайте також на cайті:

Сторінки: 1 2 3 4Залишити коментар

При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами