ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Тепер росіянам не подобається наше м’ясо і молоко

м'ясо і молоко

З 4 жовтня північний сусід ввів тимчасові обмеження на постачання продукції восьми українських підприємств. А в Києві припускають – всьому виною політика.

Таке враження, що російські відомства затіяли якусь одним їм цікаву гру, передаючи один одному естафетну паличку заборон на постачання української харчової продукції. Спочатку багатомісячна “сирна війна”, ініційована Росспоживнаглядом. Тепер обмеження від Россільгоспнагляду, що стосуються вже не тільки сиру, але і сухого молока, вершкового масла, м’яса та м’ясопродуктів.

Як роз’яснив президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітца, Росспоживнагляд здійснює контроль продукції, що продається на території РФ, а Россільгоспнагляд відповідає за те, що тільки поставляється. Тому з боку вся ця ситуація виглядає досить дивно. Коли Росспоживнагляд заявляв про неякісні українські сири, чому ж мовчав Россільгоспнагляд, який допустив їх на ринок? А сьогодні, коли вже про обмеження заявляє Россільгоспнагляд, підозріло замовк Росспоживнагляд.

– Для мене все, що відбувається швидше виглядає як політична гра, ніж серйозна заклопотаність російської влади якістю української продукції, – зазначив експерт. – Особливе здивування викликає список компаній. Адже це не якісь маленькі, нікому не відомі підприємства, а гіганти, що випускають продукцію найвищої якості! Ситуація виглядає, м’яко кажучи, неадекватно: спочатку сир, тепер м’ясо і молоко, і все це без виразного пояснення причин.

Россільгоспнагляд в повідомленні, оприлюдненому на своєму офіційному сайті, дійсно ніяких конкретних причин тимчасових обмежень не призводить, обмежившись обтічним формулюванням “за результатами інспекції українських підприємств”. Більш того, офіційних документів з цього приводу поки що теж немає.

– Повідомлення на сайті – це неофіційна інформація, тому коментувати її ми не можемо, – роз’яснив керівник прес-служби Держфітослужби Анатолій Осадчий. – Є певна процедура, і, як тільки будемо мати на руках офіційні документи, ми обов’язково висловимо свою думку з даного питання.

Нагадаємо, що після ратифікації угоди про ЗВТ багато хто вважали, що відтепер вітчизняним виробникам можна не турбуватися. Проте не все так просто.

– Основна мета ЗВТ – це торгівля без вилучень і обмежень плюс забезпечення вільного руху товарів, – роз’яснює урядовий уповноважений Кабінету міністрів України з питань співпраці з Росією та країнами СНД Валерій Мунтіян. – І саме такі цілі поставлені, вони будуть досягнуті. У той же час українські виробники повинні розуміти, що контроль безпеки продукції ніхто не відміняв і він буде виконуватися.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами