ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Українцям підвищать пенсії, зарплати і стипендії

пенсії, зарплати і стипендіїЯкщо ви не знаєте як вибрати кондиціонер то зверніться в компанію “Арктика-Захід”. Там вам допоможуть з вибором кліматичної техніки.

Уряд виконав рекомендації депутатів та збільшив соціальні витрати в бюджеті на 2013 рік – обіцяє через тиждень-два внести на розгляд Верховної Ради новий варіант. Більш щедрий. Але чиновники попросили депутатів у відповідь терміново розглянути законопроекти, які допоможуть знайти гроші на підвищення зарплат і пенсій.

«Ми розробили кілька проектів, які підвищать дохідну частину бюджету приблизно на 7 млрд грн. Підвищуємо всі ввізні мита на імпорт товарів в Україну до рівня, який нам дозволяє Світова організація торгівлі», – заявив віцепрем’єра Сергій Тігіпко. Але поставив умову: спочатку Рада розгляне ці законодавчі пропозиції, і лише потім уряд додасть в бюджеті грошей на соціальні витрати. Віце-прем’єр упевнений, що два тижні депутатам і уряду цілком вистачить.

У першій версії проекту бюджету все соцстандарти Кабінет Міністрів пропонував підвищити в межах прогнозного рівня інфляції в 2013 році – близько 6% за рік. Але фактичне підвищення, закладене в бюджет Міністерством фінансів, виявилося навіть нижче. Наприклад, мінімальну зарплату і прожитковий мінімум хотіли підняти на 4,4%. Трохи більше збільшилася б допомога при народженні дитини – на 8%.

Але члени бюджетного комітету Верховної Ради визнали такі темпи поліпшення життя пересічних громадян занадто низькими. Тому документ ще до розгляду в залі повернули уряду на доопрацювання. А щоб чиновники не почали з депутатами дискусію про реалістичність виконання всього запланованого, бюджетний комітет і спікер Володимир Литвин нагадали, що істотного збільшення соціальної складової вимагав президент країни.

«Вдаватися до затягування поясів, особливо за соціальними статтями, ми не будемо. Соціальні стандарти не знизяться», – пообіцяв напередодні Тігіпко. Не менш оптимістичний у прогнозах прем’єр Микола Азаров.

Він пообіцяв додати у бюджеті 23 млрд грн на підвищення тих пенсій, які були нараховані до 2008 року. У цей період українці в більшості своїй працювали за зарплату «в конвертах», тому пенсії багатьом нарахували дуже низькі.

Незважаючи на рішучий настрій поліпшити життя громадян, віце-прем’єр не зміг конкретно відповісти, наскільки ж зростуть зарплати й інші соціальні виплати. «Потрібно розумно підвищувати. Розумно – це так: потрібно додати 7-8% до економічного зростання. У 2011 році наша зарплата зростала зі швидкістю 17,6%, інфляція – 4,6%. Це було розумне підвищення», – ухильно пояснював Тігіпко.

Песимісти прогнозують, що в наступному році економіка не зможе дати настільки величезних податкових надходжень, щоб забезпечити всі соціальні обіцянки, тому в недалекому майбутньому вже новому парламенту доведеться скорочувати бюджетні витрати. За прогнозами міжнародних фінансових організацій, економіка України зросте наступного року не більше ніж на 2,5-3%. В той же час проект бюджету розрахований на економічне зростання 4,5%, а його обсяг буде рекордним – майже півтрильйона гривень.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами