ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Киян змусять прибирати сніг замість двірників

прибирати сніг

Київська міська адміністрація вирішила підготуватися до прийдешньої зими за рахунок підприємців. На минулому тижні заступник голови КМДА Олександр Мазурчак доручив керівникам районів укласти з юридичними особами – балансоутримувачами або орендарями нерухомості договори на прибирання прилеглої території. “Через їх бездіяльність у місті неодноразово виникали авральні ситуації. Останній раз це трапилося минулої зими, коли за три дні випала тримісячна норма снігу. Договори з юридичними особами – це єдиний ефективний метод боротьби з несвоєчасною прибиранням територій”, – упевнений пан Мазурчак.

Формально укладання договорів з районними КП і ЖЕУ – справа добровільна. Діючі в столиці Правила благоустрою зобов’язують балансоутримувачів (орендарів) стежити за прилеглою територією, але прибирати її можна і власними силами. На ділі ж більшості підприємців доведеться погодитися з “ненав’язливою пропозицією” влади. Адже дотримати всі норми Правил благоустрою, за невиконання яких може послідувати штраф у розмірі 26,8-53,6 тис. грн., практично неможливо.

Наприклад, прибирання території, межі якої повинні визначити районні влади, необхідно здійснювати два рази на день: о 7.00 та о 19.00, а в місцях масового скупчення людей (у вокзалів, станцій метрополітену, ринків, сезонних торговельних майданчиків та під час проведення масових заходів) – протягом усього робочого дня. Дахи повинні очищатися від снігу та льоду щодня, а на відстані 10 м від будівель необхідно забезпечити прохід громадян і під’їзд автомобілів, які в зимовий період необхідно посипати сіллю.

Прибирати господарські майданчики, сади, двори, дороги, тротуари, підземні переходи і внутрішньоквартальні проїзди повинна спеціальна малогабаритна техніка, а тротуари шириною більше 3,5 м – машини для прибирання проїжджої частини вулиць. “У переважної більшості власників і орендарів київських будівель такої техніки немає, та й дозволити собі її закупівлю і утримання зможуть небагато. Тож районним чиновникам нескладно буде нав’язати підприємцям, принаймні, частина послуг своїх підприємств і успішно відзвітувати перед Олександром Мазурчаком про виконане доручення”, – упевнений керівник одного зі столичних магазинів, який побажав залишитися неназваним.

Скільки коштуватимуть послуги прибиральників, поки не може сказати ніхто. Єдиних тарифів для проведення цих робіт столична влада не встановила, визначати розцінки будуть комунальники в залежності від розміру територій, кількості замовлених робіт, поверховості будинків і власної жадібності. При цьому від свавілля чиновників підприємці ніяк не захищені, адже Київрада не стверджувала ні єдиного порядку надання таких послуг міськими службами, ні форми типового договору балансоутримувачів з КП.

“Очевидно, що проблема надумана. Власникам кіосків, яким КМДА не відмовляла у видачі документів на розміщення, вже довелося підписати договори на вивіз сміття і прибирання території, а решта все одно підлягають демонтажу. Великі промислові підприємства справляються з цим завданням самостійно. А якщо хтось з балансоутримувачів та не прибирає свої території, так це якраз численні міські КП, а не приватні фірми”, – заявив співголова координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабміні Віталій Андрєєв.

Бізнесменів, які все ж ризикнуть відмовитися від нав’язливої пропозиції чиновників, можуть врятувати від штрафних санкцій лише обмежені можливості мерії. В ГУ контролю за благоустроєм КМДА недостатньо інспекторів для проведення регулярних масштабних перевірок, а стежити їм доводиться не тільки за якістю прибирання та вивезенням сміття. “У мерії не вистачає людей навіть для того, щоб ходити і виписувати штрафи. Тож кияни змушені щорічно пробиратися через завали снігу”, – упевнена заступник голови фракції “УДАР Віталія Кличка” у Київраді Наталія Новак.

Довідка

Ввести додаткові побори з бізнесу за прибирання прилеглої території намагалася ще “молода команда” Леоніда Черновецького. Але тоді мова йшла про укладення договорів на комплексний благоустрій не тільки з комунальними, але і з приватними підприємствами. Побоюючись, що чиновники будуть в наказовому порядку вказувати фірми, з якими переважно укладати угоди, підприємці за підтримки Держкомпідприємництва надали консолідований опір цим планам чиновників.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами