ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вантажні морські перевезення

морські перевезення

Морські перевезення вантажів налічують тисячолітню історію, на сучасному етапі розвитку світової економіки і стали грати найважливішу роль в глобальному економічному співробітництві країн. Важко переоцінити те значення, яке відіграє недорога і досить надійна доставка судами товарів для країн виробників і покупців. По суті іншої альтернативи отримати необхідний товар від виробника, який знаходиться на іншому континенті і розділений з одержувачем величезними морськими просторами не існує. Альтернативу морським перевезенням вантажів може скласти тільки авіаційна доставка, але вона у багато разів дорожча і використовується, як правило, для термінових і швидкопсувних вантажів і в поштовому повідомленні між країнами.

За останні десятиліття світовими лідерами виробництва стали країни азіат-Тихоокеанського регіону, такі як Китай, Індія, Корея, Японія та інші країни.

Для транспортування виробів промислового призначення, товарів народного споживання найбільш зручними і, як наслідок затребуваними, є контейнерні перевезення із Китаю. Різне контейнерне обладнання, вантажопідйомністю до 28 тонн і обсягами від 33 кубічних метрів до 85 кубічних метрів дає можливість учасникам зовнішньоекономічної діяльності істотно знижувати витрати на доставку товарів, використовуючи перевезення морським транспортом. Судна, які спроектовані і побудовані спеціально для перевезень морських контейнерів називаються контейнеровози. Місткість контейнеровозів в даний час перевищує 14000 TEU (TEU – умовна одиниця, використовувана для розрахунку кількості контейнерів. 1 TEU еквівалент 1 контейнеру довжиною 20 футів).

Країни з економікою, що розвивається, які торгують в основному своїми сировинними ресурсами так само широко використовують вантажні морские перевозки при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності. Як правило, для цих цілей використовують:

1. Балкерний флот (судна, призначені для морського перевезення вантажів насипом або навалом). Частка балкерного флоту в сучасному світовому торговому морському флоті складає 40%. Основні вантажі, що перевозяться насипом або навалом це: кольорові і чорні збагачені і не збагачені руди, вугілля, цемент.

2. Танкерний флот (судна, призначені для морського перевезення наливних вантажів). В основному використовується для перевезення різних нафтопродуктів і нафти, але зустрічаються танкери, які призначені для перевезення питної води та винних матеріалів.

 



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами