ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Гривня вселяє побоювання

гривня

Стан української національної валюти вселяє все більші побоювання. У багатьох серце тьохнуло, коли на початку вересня курс злетів за день на 5 копійок до максимального за останні 33 місяці рівня. Чого чекати далі?

Офіційні особи продовжують стверджувати, що стабільності національної валюти нічого не загрожує: у Національного банку України (НБУ) є достатньо інструментів для приборкання курсу, а макроекономічні показники дозволяють говорити про відновлення стабільності на ринках вже найближчим часом.

Представники НБУ пояснюють здешевлення гривні тим, що “В НБУ було прийнято рішення, що ситуація з інфляцією нормальна і тому можна збільшити кредитний ресурс. В п’ятницю було видано 3,8 млрд грн. Ці кошти були видані банкам в понеділок, частина цих коштів опинилася на валютному ринку у вівторок”.

Не дуже переконливо звучить як причину ослаблення курсу гривні вихідний в США. Взагалі вихідні в Штатах траплялися і раніше. Страйк Lufthansa – теж досить регулярне явище з 2009 року. Але раніше до цих подій коливання гривні не прив’язували.

Нагадаємо, що курс на поступову девальвацію національної валюти був оголошений раніше. До цього ж закликав Міжнародний валютний фонд (МВФ), з формулюванням, згідно з якою Україна повинна зробити курс гривні гнучкішим. Україна, що б там не говорили, дуже розраховує на відновлення програми співпраці з фондом. Черговий транш позики є вкрай необхідним, так як треба відповідати за зовнішніми борговими зобов’язаннями.

До того ж більш дешева валюта вигідна експортерам, партія яких зараз стоїть при владі. До слова, політичні та спекулятивні аспекти теж ніхто не відміняв. Так що здешевлення валюти – це вже не щось примарне, а цілком здійснювані заходи. Тут питання в іншому – як далеко це зайде?

Панікувати дійсно не варто. І ні в якому разі не можна реагувати на періодично виникаючі провокаційні заяви про падіння гривні до 12-15 гривень за долар. Реальніше виглядає сценарій, за яким гривня буде слабшати поступово, з короткочасними періодами повернення на попередні рівні. У цьому світлі, до речі, курс 8,2 є, так би мовити, першою метою. До кінця року ймовірне ослаблення до 8.5.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами