Тиск на гривню до кінця виборів буде залишатися. Швидше за все, населення і бізнес будуть збільшити обсяги купівлі готівкової валюти. Те ж саме будуть намагатися робити імпортери, купуючи валюту на безготівковому ринку. Комерційним банкам також потрібна валюта для погашення своєї заборгованості перед нерезидентами.
«У якісь періоди НБУ доведеться виходити на ринок, і витрачати свої золотовалютні резерви. Ситуація в єврозоні залишається непростою – економічне зростання дуже повільне, деякі країни знаходяться в рецесії. Тим не менш, останнім часом з’явилися фактори, які можуть і підтримати гривню – це рішення ЄЦБ про покупки облігацій проблемних країн в необмеженому розмірі, а також зростання вірогідності третього кількісного пом’якшення в США. Ці фактори можуть підтримати товарно-сировинні ринки, що буде позитивно відбиватися на торгівельному балансі України», – розповів керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко.
Утримати курс долара на міжбанківському ринку до 6 листопада не вище 8,20 грн. теоретично можна, але це буде коштувати золотовалютних резервів, – зазначив експерт. Нацбанк, на думку Миколи Івченка, швидше за все, буде використовувати всі адміністративні заходи, і частково витрачати свої ЗВР, щоб утримати ситуацію до виборів під контролем. Можливо, що до виборів курс долара на міжбанківському ринку може бути і трохи вище 8,20 грн. Багато чого буде залежати від світових фінансових ринків та попиту на українську продукцію з боку країн-торгових партнерів, які важко прогнозовані.
«Шанси та резерви в НБУ втримати курс безготівкового долара до виборів не вище 8,20 грн. є. Питання тільки в доцільності це робити – адже в цьому випадку можуть почати знижуватися ЗВР країни», – зазначив Івченко.