ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Нацбанк зможе утримати гривню до виборів. От тільки чи варто?

офіційний курс гривні щодо іноземних валют

Тиск на гривню до кінця виборів буде залишатися. Швидше за все, населення і бізнес будуть збільшити обсяги купівлі готівкової валюти. Те ж саме будуть намагатися робити імпортери, купуючи валюту на безготівковому ринку. Комерційним банкам також потрібна валюта для погашення своєї заборгованості перед нерезидентами.

«У якісь періоди НБУ доведеться виходити на ринок, і витрачати свої золотовалютні резерви. Ситуація в єврозоні залишається непростою – економічне зростання дуже повільне, деякі країни знаходяться в рецесії. Тим не менш, останнім часом з’явилися фактори, які можуть і підтримати гривню – це рішення ЄЦБ про покупки облігацій проблемних країн в необмеженому розмірі, а також зростання вірогідності третього кількісного пом’якшення в США. Ці фактори можуть підтримати товарно-сировинні ринки, що буде позитивно відбиватися на торгівельному балансі України», – розповів керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко.

Утримати курс долара на міжбанківському ринку до 6 листопада не вище 8,20 грн. теоретично можна, але це буде коштувати золотовалютних резервів, – зазначив експерт. Нацбанк, на думку Миколи Івченка, швидше за все, буде використовувати всі адміністративні заходи, і частково витрачати свої ЗВР, щоб утримати ситуацію до виборів під контролем. Можливо, що до виборів курс долара на міжбанківському ринку може бути і трохи вище 8,20 грн. Багато чого буде залежати від світових фінансових ринків та попиту на українську продукцію з боку країн-торгових партнерів, які важко прогнозовані.

«Шанси та резерви в НБУ втримати курс безготівкового долара до виборів не вище 8,20 грн. є. Питання тільки в доцільності це робити – адже в цьому випадку можуть почати знижуватися ЗВР країни», – зазначив Івченко.

 



При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами