ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У жовтні долар буде повільно, але впевнено рости – прогноз

долари

Гривня трохи впаде

У жовтні буде мати місце плавне зростання вартості долара в Україні на тлі наближення парламентських виборів, а також триваючої нестабільності в світовій економіці.

У даний момент залишається відкритим питання з Іспанією і Грецією. Перша країна має намір звернутися з офіційним запитом до ЄС за фінансовою допомогою. А у другої знову виникли проблеми з отриманням чергового траншу фінансової допомоги. Це буде додавати нестабільності на світових фінансових ринках, і відбиватися зростанням девальваційних настроїв серед бізнесу і населення в Україні.

Разом з тим, початок третього кількісного пом’якшення в США (QE3) буде підтримувати гривню. З досвіду першого та другого пом’якшення в США, гривня в цей період або зростала, або залишалася стабільною. Середній курс продажу готівкового долара в Україні до кінця жовтня може підвищитися з поточного рівня 8,163 грн. до 8,18 грн.

Євро буде рости

Перспективи євровалюти на жовтень залишаються непоганими. ЄЦБ практично в кроці від початку процедури викупу облігацій проблемних країн.

Єдине, відкритим залишається питання Іспанії, яка поки офіційно не звернулася за фінансовою допомогою, що додає напруженості на фінансових ринках. Також не на боці євро в поточному місяці буде факт оголошення початку третього кількісного пом’якшення в США (QE3). З досвіду попередніх кількісних пом’якшень, після їх оголошення євро традиційно знижувався в ціні.

Тим не менше, загальний вектор цих чинників залишається помірно-позитивним для європейської валюти в жовтні. Тому можливе невелике зростання євро в жовтні на ринку Forex – до рівня 1,3300. В Україні в цьому випадку середній курс продажу готівкового євро може підвищитися до 10,93 грн.

Рубль отримає підтримку

Рубль у жовтні може продовжити отримувати підтримку від нових стимулюючих заходів з боку ФРС США та ЄЦБ. Деякий тиск на російську валюту в поточному місяці будуть надавати знижуються, на нафту. Тим не менш, намір ЄЦБ почати новий раунд стимулювання через покупки облігацій проблемних країн може надати новий висхідний імпульс рублю, як по відношенню до долара, так і гривні. Середній курс продажу готівкового рубля в жовтні може підвищитися з поточної позначки 0,265 грн. до 0,268-0,27 грн.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами