ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Україна збільшить виробництво електроенергії і забезпечить її безперебійну поставку в центральні області

До 2014 року Рівненська АЕС зможе постачати енергією Східні і Центральні області України.

Нова магістральна високовольтна лінія електропередачі “РАЕС-Київська 750 кВ” дозволить вивести західноукраїнські АЕС на повну потужність і забезпечити якісною і доступною електроенергією Центральну та Східну Україну.

Українські енергетики завершують останні підготовчі роботи для того, щоб розпочати будівництво нової магістральної лінії електропередачі “РАЕС-Київська 750 кВ”. Вже у вересні сотні робітників у Рівненській, Житомирській і Київській областях приступлять до зведення опор та проведення високовольтної ЛЕП в 353 кілометра, яка з’єднає захід і центр країни. Безумовно, це один із самих великих проектів енергетичної сфери в історії незалежної України – не тільки за масштабами будівництва, але і за своїм значенням для енергетики держави.

Виробництво електроенергії в Україні зростає. За 7 місяців поточного року, до прикладу, було вироблено 116 млрд кВт / год, що навіть перевищує торішні показники на 4 млрд кВт / ч. Але в енергетиці “вироблено” і “спожито” – різні речі. Для транспортування електрики необхідні потужні лінії електропередачі. А з цим ресурсом в Україні існують проблеми. Адже більше половини об’єктів ЛЕП були споруджені 40-50 років тому. Вони технічно зносилися і морально застаріли. Через це в енергетичному балансі відбуваються перекоси. Так, в центрі і на сході країни існує дефіцит електроенергії, а на заході експерти змушені заморожувати потужності Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій, тому що вироблювана ними електроенергія просто нікуди дівати.

Вирішити проблему повинно будівництво ЛЕП “РАЕС-Київська 750 кВ”, яка направить електроенергію з заходу в ті області, які відчувають її брак. “Реалізація цього проекту має стратегічне значення для держави і знаходиться на постійному контролі уряду та Міністерства енергетики та вугільної промисловості”, – підкреслює глава профільного відомства Юрій Бойко. Важливість проекту розуміють не тільки в Україні, але й за її межами. Про це свідчить хоча б той факт, що 150 млн євро на реалізацію проекту виділив Європейський банк реконструкції та розвитку. Таку ж суму дав на проект і Європейський інвестиційний банк. Ще 99,4 млн. євро ДП “НЕК” Укренерго “виділив з власних коштів. Таким чином, загальна проектна вартість ЛЕП” РАЕС-Київська 750 кВ “склала майже 400 млн євро. Але експерти впевнені, що подібні витрати досить швидко окупляться. Збільшення пропускної здатності ліній електропередачі дасть можливість вивести західноукраїнські атомні електростанції на більшу потужність, а електроенергію направити в регіони, де відчувається її дефіцит. Навіть за скромними оцінками, це дозволить отримати економічний ефект на рівні 650-700 млн грн. на рік. Крім того, можна буде скоротити втрати, які сьогодні терпить вся система через неякісні електроліній як мінімум на 50 млн грн. на рік. Безумовно, додатковою перевагою є поліпшення постачання електроенергією споживачів у центральних і східних областях України (як промислових підприємств, так і населення).

Сьогодні на електропідстанції “Київська”, яка стане основним “приймачем” електроенергії Рівненської АЕС в Центральній Україні, вже все готово для великого старту. Будівельники створили підвалини для приймаючих вишок, змонтували протипожежний водогін та комунікації системи заземлення, встановили освітлювальні щогли і навіть приступили до благоустрою території. Велика частина устаткування і матеріалів для вересневих робіт вже знаходиться на території електропідстанції.

За планами вже у 2014 році “гордіїв вузол” вітчизняної енергетики буде розрубаний – західноукраїнські атомні електростанції запрацюють на повну потужність, а споживачі Центральної та Східної України отримають безперебійне електропостачання.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами