ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Було б бажання

зарплатаНі для кого не секрет, що зарплати у простих українців одні з найнижчих в Європі.

За даними Держкомстату, середня зарплата в Україні становить близько 3000 гривень. Зрозуміло, що в столиці більше платять, а в Тернопільській області – традиційно менше.

Однак є в країні галузі, де 15-20 тисяч гривень на місяць отримують навіть не начальники, а прості фахівці. Думаєте, фантастика? Ні. Як виявилося, це середня зарплата непоганого програміста. А якщо ти отримав декілька сертифікатів про те, що вмієш працювати з тими чи іншими системами, зарплата в 25 тисяч гривень гарантована. У начальників зарплати і бонуси в цій галузі ще вищі. І що найцікавіше, за фахівців йде справжня бійка – не роботодавець диктує свої порядки, а, навпаки, здобувач “крутить носом” і з кількох пропозицій вибирає те, що йому більше до душі.

Нещодавно розговорився з одним знайомим програмістом. А чи важко в ваш бізнес потрапити, питаю, чи довго треба вчитися?

– Починають багато з 500 доларів на місяць – це якщо ти потрапляєш до нас з вулиці і крім як заходити в Інтернет нічого не вмієш, – говорить він. – Ну а далі все від тебе залежить. Якщо голова працює, то вже через півроку-рік можна вийти на зарплату в 1000 доларів. Звичайно, доведеться читати необхідні книги у позаробочий час, сидіти вдома і розбирати типові завдання, але все не так вже й складно. Подальше вже, звичайно, залежить від здібностей. У нас в компанії є хлопці, які в 27-30 років повністю міняли спеціальність, переучуватися і вже через 3-4 роки ставали класними фахівцями.

Як бачите, добрі зарплати у нас не тільки у бізнесменів і депутатів. І що найцікавіше, стати програмістом в теорії не так вже й складно. Просто треба захотіти. У нас же багато людей просто бояться що-небудь міняти в своєму житті. Для багатьох переїзд з регіону в столицю вже є подвигом, а вже змінити вид професійної діяльності і зовсім здається чимось на зразок розлучення.

Між тим, замість того, щоб чекати допомоги від держави або лаяти нероб депутатів, можна своїми силами спробувати щось змінити у своєму житті. Для цього лише потрібно отримати певні професійні навики, які підійдуть для роботи в високоплачуваній компанії, підшукати перспективне підприємство. Наприклад всі найбільші компанії Вінниці можна знайти у відповідних каталогах підприємств в інтернеті. Потрібно підготовити резюме і пройти співбесіду… Все у ваших руках. Було б лише бажання.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами