ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Стукати на шару дурнів немає!

У суботу о 8 ранку в квартирі пролунав телефонний дзвінок. Крізь сон почула, як чоловік переконував когось, що я ніяк не можу підійти до телефону. Але врешті-решт здався і простягнув слухавку: “Кажуть, що це дуже терміново і дуже важливо! Напевно, з роботи…”

– Ви знаєте Сергія Коваленка? – Незнайома дівчина без зайвих вітань відразу ж приступила до справи.

– Ні, не знаю, – від подиву я остаточно прокинулася. – А ви, власне, хто?

– Це з банку… Дивно, а у нас є інформація, що ви знайомі…

– Я вже сказала, що ні! – Мене поступово охоплювало роздратування. – Ви для цього мене розбудили?

Але дівчина не звернула на мій суворий голос рівним рахунком ніякої уваги.

– Значить так, – діловим тоном продовжила вона. – Я вам залишу телефон, а ви, коли згадаєте, передзвоніть!

Телефон я записувати не стала, оскільки передзвонювати не збиралася. І в той же день за чашкою кави поскаржилася на ранковий розмова подрузі.

– Мене банк третирує подібними дзвінками вже другий місяць! – Приголомшила вона мене. – А все тому, що я мала дурість зізнатися, що цікавить їх Оксана Р. – моя сусідка! Вони не те що просять, а вимагають, щоб я повідомляла їм, коли вона з’являється вдома. Кажуть, що Оксанка заборгувала банку велику суму, а на дзвінки не відповідає. Але це хіба моя проблема? З якої радості я повинна за нею стежити і тим більше стукати?

А й справді, з якої радості? В Америці процес «стукання» на когось заохочується цілком офіційно. Наприклад, громадяни отримують грошову премію, якщо доповідають владі про сусідів, які дозволяють своїм собакам гадити на тротуарах. Поліція обіцяє винагороду за повідомлення про підозрілих особистостей, а, скажімо, пожежний департамент обіцяє нагороду тим, хто розповість про сусідів, які смажать шашлики на балконі. І доповідають! Тому як всі ці дії мають реальне матеріальне підкріплення. А у нас що? Суцільні нерви, наїзди і ніяких премій за таку важливу і потрібну справу!

Словом, пропоную банкам починати розмову не з дивних вимог, а з озвучування суми грошових премій. І якщо ці суми будуть визнані нашими громадянами гідними, дивись – і з’являться нові Павлики Морозови, готові не те що сусідку, батька рідного здати з потрохами! А доносити на шару дурнів немає! Навіть в Америці.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами