ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Так чи погано ми живемо?

середній клас в УкраїніЯкщо послухати українських політиків і простий народ, то може скластися враження, що кожен з них живе у своїй реальності.

Зверху нам розповідають, як в країні все добре: долаються зовнішньоекономічні труднощі, зростає економіка і добробут населення. З іншого боку, читаєш коментарі під власними статтями і можна подумати, мовляв, більшість читачів тільки те й роблять, що зводять кінці з кінцями і мало не вмирають від голоду. Де ж правда?

Для того щоб зрозуміти, чи сильно погано живуть українці, достатньо проаналізувати структуру споживання товарів не першої необхідності. Адже згідно з офіційною статистикою, близько половини своїх доходів наші співвітчизники проїдають, на решту грошей одягаються, розважаються, оплачують комунальні послуги, їздять на відпочинок, купують машини і будують будинки.

Погодьтеся, якщо родині їсти нічого, то на відпочинок за кордон вона не поїде. А за статистикою, кількість виїжджаючих на відпочинок в ту ж Туреччину українців зростає з 2009 року. І в минулому році кількість відпочиваючих вже перевищила докризовий 2008 рік. Звичайно, багато туристів просто міняють Крим на закордон, тому що хочуть більше сервісу, але чи це не ознака зростання добробуту?

Або візьмемо ринок автомобілів. Незважаючи на те що зараз програми кредитування перестали бути доступними широкому колу покупців, продажі ростуть. Якщо порівнювати першу половину цього року з першим півріччям 2011-го, то вітчизняний автомобільний ринок зріс майже на 10%. А в минулому 2011 році продажі були краще, ніж в 2010-му майже на 40%. Звичайно, в абсолютних цифрах нам ще до докризового 2008 року далеко. Але не забувайте, тоді кількість покупок за допомогою кредиту становила, за різними оцінками, від 50 до 70% від загального числа проданих авто. Зараз же все навпаки: народ купує за свої, кредитується не більше 20% покупців. Та й ті намагаються скористатися пільговими програмами, які передбачають внесення як мінімум 50% від вартості авто в якості першого внеску і виплатити всю вартість за рік.

 

Як кажуть економісти, в цілому витрати населення зросли на 14% від відповідного періоду минулого року. Тобто як би ми не прибіднятися, а витрачати стали більше і далеко не на предмети першої необхідності. Правда, 30-40% населення не відчувають значного зростання доходів, і ось вони якраз не повірять в офіційну статистику.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами