ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вугільна галузь на підйомі

Резинотканевая транспортерная лентаПідтримка та соціальний захист шахтарів – пріоритетний напрям роботи Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Українські шахтарі б’ють рекорди – галузь має суттєві досягнення і з видобутку, і по зарплаті.

26 серпня, Україна відзначала День шахтаря. У поточному році гірники підходять до свого професійного свята з дійсно видатними результатами.

У січні – липні вони добули з земних надр 50,1 млн. тонн вугілля. Це на 25% (!) Більше запланованих показників і на 5,5% більше видобутку за аналогічний період минулого року. Таким чином, українські шахтарі продовжують “курс на рекорди”, який вони взяли ще в минулому році. Нагадаємо, тоді в країні було видобуто 81,8 млн. тонн вугілля, що стало найкращим показником з початку XХI століття. Результати нинішнього року цілком зможуть перевищити встановлений рекорд. “Розвиток енергетики, енергетичної безпеки – один з пріоритетів, визначених президентом України Віктором Януковичем. І ми чітко дотримуємося цього курсу. Вугілля є основою енергетичного балансу, тому збільшення його видобутку вкрай важливо”, – заявив з цього приводу Юрій Бойко, міністр енергетики та вугільної промисловості України.

Керівник профільного відомства неспроста порушив тему енергетичної безпеки. Сьогодні одним із пріоритетів держави є зниження залежності від імпортних ресурсів. Для цього розробляється і втілюється в життя безліч різних програм. Зокрема, в кінці липня Віктор Янукович підписав закон про надання гарантій Державному банку розвитку Китаю для реалізації проектів по заміщенню завезеного в країну природного газу вітчизняним вугіллям. Завдяки цьому в Україні будуть впроваджені технології, які дозволять використовувати наше вугілля як на підприємствах теплоенергетики, так і в інших галузях економіки (зокрема, мова йде про зроблений з вугільної сировини синтетичний газ, який можна використовувати в хімічній промисловості).

На цьому тлі героїчну праця українських шахтарів, що видають рекордні обсяги на гора, набуває державного значення. Не дивно, що їх підтримка і соціальний захист стала одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства енергетики та вугільної промисловості. “Головний пріоритет – забезпечити виконання стандартів та законів, які ми прийняли для підвищення рівня оплати і своєчасності оплати шахтарям. Якщо ми будемо разом працювати в цьому напрямку, країна ще більше буде цінувати їхню працю. Самі шахтарі відчують, що вони затребувані, а їхня професія стане однією з найбільш пріоритетних і престижних в нашій державі”, – підкреслив Юрій Бойко.

З середини поточного літа українські шахтарі стали одержувати в середньому близько 5345 грн. – Завдяки черговому підвищенню ставок. А загалом з початку року їх зарплата зросла майже на 12%. Це не кажучи про те, що заробітки гірників двічі підвищувалися в минулому році. Паралельно збільшується фінансування соціальних програм. Створюється доступне житло, будуються спеціалізовані медичні установи, виділяються кошти на розвиток інфраструктури шахтарських міст і селищ. Особлива увага приділяється сім’ям шахтарів. Так, в 2012 році планується оздоровити майже 20 тис. дітей працівників вугільної галузі.

Окремим напрямком роботи Міністерства енергетики та вугільної промисловості є забезпечення безпечних умов праці для шахтарів. Проходять спеціалізовані конференції та експертні наради, впроваджуються сучасні технології, здійснюються навчальні семінари для працівників шахт. “Сьогодні вугільна галузь набуває особливого значення, оскільки їй відводиться основне місце в енергетиці України. Тож питання техніки безпеки у вугільній галузі на першому місці”, – заявив на одному з таких заходів Юрій Бойко. Нагадаємо, що ще на початку травня поточного року наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості було введено особливий режим контролю над безпечним веденням гірничих робіт.

Шкода, що День шахтаря відзначається один раз в році. Але це не означає, що після закінчення свята про героїчну працю цих людей просто забудуть. Останнім часом увага держави шахтарі відчувають на собі протягом всього року. Це означає, що криза галузі залишилася в минулому. Поступово на колишні показники повертаються обсяги видобутку, збільшується зарплата і соціальна підтримка працівників вугільної промисловості. А головне – шахтарська професія знову престижна і почесна.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами