ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Президент підписав угоду про Зону вільної торгівлі з СНД

Прибуток від посилення торгівлі з росіянами отримаємо не раніше, ніж через рік

На офіційному сайті глави держави з’явилося повідомлення про підписання Віктором Януковичем закону “Про ратифікацію Договору про зону вільної торгівлі”. Сам договір був схвалений на позачерговій сесії Верховної Ради 30 серпня.

– Коли договір запрацює по-справжньому, зараз сказати складно, – вважає політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко. – Відлік ведеться не з моменту вступу в силу, а після закінчення мінімум року – якщо не буде більш серйозної економічної кризи.

Судячи з аргументації на користь договору, викладеним у пояснювальній записці на сайті, в цілому по національній економіці після набуття чинності договору про ЗВТ в рамках СНД очікується позитивний вплив на рівні близько 3-3,5% обсягу випуску в цілому, ВВП – на рівні 2,5%.

– Не варто ні применшувати, ні перебільшувати значення для нас цього документа. Добра будь-яка угода, яка знижує митні бар’єри, – вважає Фесенко. – Російський ринок для нас дуже важливий за загальним товарообігу (близько 40 відсотків) – навіть з ЄС торгуємо менше.

На думку політолога, особливої ейфорії з приводу прийняття закону також бути не може – він містить певні вилучення, які обмежать українські галузі. Разом з тим, з’являються дієві механізми вирішення торгових суперечок.

– Є і певні ризики – росіяни в останній момент внесли кілька своїх вимог по товарних групах, – переконаний політолог. – Одна з причин, чому вирішили підписувати зараз – це вступ РФ до СОТ, яке завершилося в липні. Україна зможе використовувати механізми СОТ в своїх інтересах – за їх допомогою можна частково компенсувати дію закону про ЗВТ.

В результаті проведених розрахунків в розрізі основних видів економічної діяльності після набрання чинності договору про зону вільної торгівлі держав-учасниць СНД можна очікувати додаткове зростання обсягів випуску:

– Сільського господарства – на 3,86%,

– Харчової промисловості – на 3,36%,

– Легкої промисловості – на 3,11%,

– Металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів – на 4,2%

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами