ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Разом неможемо і нарізно ніяк - Частина 6

Сторінки: 1 2 3 4 5 6

А ЯК У НИХ?

Іспанці – мамині синочки

Ще більш плачевна ситуація у відносинах батьків і дітей у Європі. Наприклад, 7 з 10 іспанців не можуть вилетіти з рідного гнізда до 30 років.

На думку фахівців, в королівстві вже давно існує соціальна і культурна схильність до того, щоб співвідносити можливість створення сім’ї з економічною стабільністю (у європейському розумінні). Таким чином, 67,4 відсотка іспанської молоді, стикаючись з фінансовими проблемами, вважають за краще перечекати в рідних стінах. І тільки після 30 роблять самостійні кроки в житті (23 відсотки 30-34-річних залишаються в рідній домівці). Ці дані досить різко контрастують з показниками в інших європейських країнах. У Фінляндії, наприклад, молоді люди відділяються від батьків до 23 років.

Цікаво, що спостерігається тенденція, коли молоді іспанки відриваються від сімейного вогнища набагато сміливіше, ніж чоловіки різного віку. Причину соціологи вбачають у тому, що жінки, не усвідомлюючи свою фінансову неспроможність, в бажанні створити свою сім’ю хочуть стати незалежними якомога раніше. Таким чином, криза зачіпає більше чоловіків, ніж жінок.

Накладає свій відбиток і рівень освіти у молоді. Так, за даними соцопитувань, молоді іспанці з вищою освітою частіше воліють відкласти “переїзд від батьків”, ніж їхні однолітки з середньою освітою, які починають працювати і жити самостійно набагато раніше. Не останню роль, звичайно, відіграє і наявність постійної роботи. За даними Євростату, безробіття серед іспанців до 25 років сягає рекордних показників у 43,5 відсотка, що подвійно перевищує загальноєвропейські показники.

Крім того, в останні роки в Іспанії соціологи, як наслідок фінансової кризи, відзначають своєрідний феномен, так званий “дитина-бумеранг”, коли молоді люди, вже відокремилися від батьків, повертаються у рідну домівку під впливом тих чи інших обставин. А пояснюють ці процеси доволі просто: молоді сім’ї не справляються з виплатами по іпотеці або з орендою житла і повертаються до батьківських гаманців.

 

Сторінки: 1 2 3 4 5 6При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами