ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Разом неможемо і нарізно ніяк

Сторінки: 1 2 3 4 5 6

Скільки коштує жити окремо від батьків і чому не всі прагнуть піти з рідної домівки?

Під батьківським крилом

Пам’ятаєте, як у радянські часи влада обіцяла кожній молодій сім’ї по окремій квартирі до двохтисячного року? Не дочекалися українці такого щастя. Зараз на квартирному обліку стоїть більше 1 мільйона сімей. Запитайте будь-якого з них: чи хотіли б ви поліпшити свої житлові умови?

– Звичайно! – Відповість кожен з них.

– А чи готові ви жити окремо від батьків?

І ось тут багато задумаються. Серед моїх знайомих навіть ті, хто має зайву житлоплощу, воліють жити з батьками.

Ніні і Артему батьки купили однокімнатну квартиру в новому будинку в столичному районі Оболонь ще в 2008 році. Адже вони були одружені вже кілька років, але воліли жити з батьками. І чим ближче був термін здачі будинку, тим похмурішими ставали мої знайомі.

– Це ж доведеться ремонт робити, займатися переїздом, – скаржилися вони приятелям.

Однак настала криза, забудовник на півроку відсунув терміни здачі будівлі. На якийсь час вони отримали відстрочку.

Але час йшов, забудовник оговтався від кризи, закінчив будинок, і на руках у знайомих з’явився держакт про право власності. Начебто пора переїжджати. Але не тут-то було: тепер їм перестало подобатися планування та місце розташування квартири. Сімейна пара почала епопею з продажем цієї квартири та купівлею іншої – ближче до батьків.

– Нам так зручніше, щоб бабусі могли посидіти з онуком, якщо ми захочемо кудись сходити, – розповідала всім Ніна. – Та й у садок я хочу віддати дитину в цьому районі. Тут у нього вже друзі з’явилися.

Нарешті вони знайшли підходящий варіант, влаштували дорогий обмін, адже згідно з новим Податковим кодексом, якщо житло куплене протягом останніх п’яти років, то при продажі потрібно заплатити додатковий податок. І знову, здавалося б, роби ремонт і починай нове життя у своєму власному гніздечку. Але ні, з моменту покупки пройшов вже рік, а ремонт навіть не розпочато.

Вже всі сміються над подружжям, мовляв, не живете – так зробіть простенький ремонт і хоча б здайте квартиру. Але вони як і раніше обіцяють ось-ось найняти робітників і пошвидше переїхати. Правда, тепер шукають архітектора для перепланування. Наскільки затягнеться цей процес, не знає ніхто.

– Діти просто не хочуть переїжджати від нас, – каже мати Артема. – У багатьох моїх знайомих така ж ситуація: сини і дочки воліють жити з батьками, адже ми як і раніше годуємо їх і платимо квартплату. Плюс мій чоловік майже перестав їздити на машині і син, як би між іншим, бере її для потреб своєї родини, постійно забуваючи заливати бензин у бак. Також вечорами вони часто залишають сплячого онука і просять доглянути за ним, щоб нічого не сталося, а самі йдуть гуляти. Жили б вони окремо, у них не було б подібної фінансової та особистої свободи.

Ще один приклад. Молода людина, якій вже тридцять п’ять років. Батьки купили йому квартиру, але він принципово не живе в ній, вважаючи за краще здавати житло і всі виручені гроші віддавати мамі. Можливо, мені так щастить на знайомих, але, як показує статистика, майже дві третини українців воліють жити з батьками.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами