ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Уряд знову проігнорував проблеми металургів

Сторінки: 1 2

Прем’єр, який приїхав до Запоріжжя, не знайшов часу, щоб ознайомитися з проблемами феросплавної галузі.

Українська феросплавна галузь вже не перший рік бореться за виживання. Спочатку зростання тарифів на електроенергію призвело до масових скорочень на Запорізькому феросплавному заводі (ЗЗФ), а потім український ринок наповнила дешева імпортна продукція. В результаті цього багато вітчизняних заводів опинилися на межі зупинки.

Великі надії були у металургів на візит до Запоріжжя прем’єра Миколи Азарова. Однак в уряді, мабуть, вирішили не помічати проблем вітчизняної феросплавної галузі.

Безсилля чиновників

Напередодні візиту Миколи Азарова до Запоріжжя металурги сподівалися, що прем’єр-таки загляне до них на вогник. Адже тільки за останній рік представники заводів не раз їздили до Києва, щоб ознайомити чиновників зі своїми проблемами. Їх ввічливо вислуховували, обіцяли в усьому розібратися і допомогти. Природно, що в такій ситуації металурги розраховували на візит глави уряду. Тим більше що був запланований круглий стіл за участю керівників метпідприємств галузі. Однак в його графік відвідування заводу не вписалося.

– Коли з’явилася інформація про те, що до нас в місто приїде Микола Азаров, ми сподівалися, що прем’єр планує відвідати наш завод, – розповів нам голова правління ЗЗФ Павло Кравченко. – Потім нам сказали, що візиту не буде, а пройде круглий стіл з проблем галузі, я зрозумів, що немає активності у вирішенні нашого питання. А коли скасували і круглий стіл, наші феросплавники відчули себе кинутими напризволяще. Я думаю, байдужість держави більше пов’язано з тим, що питання електроенергії на сьогоднішній момент вирішується навіть не Миколою Яновичем. Це було видно безпосередньо при зустрічі у Верховній Раді, при зустрічі в Кабміні. Коли очевидні речі сприймалися розгубленим поглядом, метушливими переміщеннями різних чиновників, чиї обіцянки, що так, “ми розберемося”, “звичайно”, “та ви що?”, “Не може бути!”, Було зрозуміло, вони не знають, що робити .

Нехитра математика

При цьому металурги не розуміють, чому Україна продає електрику за кордон дешевше, ніж своїм же підприємствам.

– Буквально в липні було оголошено, що українська електроенергія, яка є в Україні, буде йти на продаж в Росію, – продовжує Павло Кравченко. – Ми подивилися по Інтернету, що ціна за електроенергію нашим сусідам нижча, ніж купуємо її ми. Вартість експорту становить 65 копійок, вітчизняним підприємствам її продають по 75 копійок, якщо по першому класу. І це в умовах, коли наше підприємство змушене зупинити частину виробництва і скоротило 1400 чоловік.

Як каже фахівець, коли підприємство зупинилося в грудні 2010 року, то щомісячний ріст витрат на електроенергію становив 19,13 млн. гривень. Якби підприємство працювало на повну потужність, щомісячний приріст витрат склав би 45 мільйонів гривень. У такій ситуації ЗЗФ змушений знижувати споживання електроенергії.

– За минулий рік ми не добрали електроенергії на 908 мільйонів гривень, – каже Павло Кравченко. – За ці сім місяців ми не взяли електроенергії на 600 мільйонів, до кінця року ми вийдемо на цифру в мільярд гривень. А українську електроенергію на 30% дешевше відправляють за кордон. При цьому частина українських підприємств отримує електрику за низькими тарифами. Наприклад, Запорізький титано-магнієвий комбінат з 2009 року купує електрику по 43 копійки.

Сторінки: 1 2При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами