ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Укргазбанк – три кроки назустріч позичальникам

Укргазбанк

Програма “Доступне житло під 3%” від Укргазбанку з перших же днів зацікавила багатьох українців – щодня в відділення банку надходять кілька десятків заяв, щодня видається до десяти пільгових іпотек в 22 регіонах України.

Такі цифри були озвучені 27 липня на прес-конференції, присвяченій підсумкам перших тижнів реалізації всеукраїнської державної іпотечної програми пільгового кредитування. Організатори також презентували нові, більш лояльні умови кредитування тієї категорії населення, яка має право і бажає взяти в ньому участь.

За словами заступника голови правління Укргазбанку Олени Дмитрієвої, банк розпочав роботу у червні з налагодження відносин і підписання договорів з Молодіжним фондом, а також Міністерством регіонального розвитку щодо акредитації забудовників, яких сьогодні вже більше 30.

В рамках програми було видано 93 кредиту, близько 260 позичальників отримали позитивні рішення, по яким найближчим часом буде здійснено кредитування.

– У нашому розпорядженні 65 об’єктів різного ступеня готовності в 21 області України, – говорить Олена Дмитрієва. – Це 1300 квартир, на які Укргазбанк чекає на покупців і готовий кредитувати строком до 15 років.

Програма “Доступне житло” розрахована головним чином на “черговиків” в областях або районних центрах. Як правило, це люди із середнім рівнем доходу від 2 до 5 тис. грн. Тому Укргазбанк прийняв рішення піти на три істотні поступки.

Перша: зниження початкового внеску з 25 до 15% за умови надання позичальником додаткового заставного майна – транспорт, квартира, будинок.

Друга: позичальник зможе в місяць платити лише 3% річних з 16%, тому різницю в той же місяць компенсує банку розпорядник бюджетних коштів. Нарешті, банк зможе надати позичальникам можливість вибирати забудовника на свій розсуд – не тільки з числа акредитованих. Єдина умова: обласна держадміністрація повинна надати гарантійний лист про обов’язкову добудову об’єкта, в якому купується квартира.

– Наші клієнти – особливий сегмент, з яким ми не працювали раніше, – зазначила Олена Дмитрієва. – Це вчителі, лікарі, працівники бюджетної сфери, рядові співробітники органів внутрішніх справ. Ми впевнені, що це якісний позичальник, з яким неповернень не буде або вони будуть мінімальними. Адже такі люди зазвичай педантично ставляться до своїх зобов’язань. Заради них ми готові нести певні ризики, знизивши іпотечну ставку з 17,5 до 16%.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами