ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У Тігіпка є рецепт як отримати гроші МВФ, але не підвищувати тарифи

Сторінки: 1 2 3 4 5 6

Нинішній віце-прем’єр, об’єднавшись з Партією регіонів, втратив більшу частину своїх виборців. Про те, як «регіонали» взяли новобранця, новий формат співпраці з МВФ, а також відмову від непопулярних реформ Сергій Тігіпко розповів «Вістям в Україні».

Ви пропонуєте ввести податок на офшори. Але він не стосується Кіпру, через який виводиться близько 9/10 усіх ресурсів. З це пов’язано?

Я ділю рішення цього питання на дві складові. Є офшори, де ставка оподаткування дорівнює нулю. За ним буде вводитися додатковий податок практично на всі операції. Але з Кіпром так не вийде. Це країна Європейського Союзу. Попередній уряд вже намагався ввести податки для операцій з Кіпром. Потім, після довгих дискусій з ЄС, вони скасували його. Зовсім по-іншому до цього питання підходять в Організації економічного співробітництва та розвитку. До її складу входить 31 країна. Вони намагаються вирішити проблему мінімізації податків через Кіпр з 1975 року. Кожну угоду аналізують окремо. Створюється спеціальний підрозділ, найчастіше в податковій адміністрації, яке відстежує всі операції. Якщо операція з продажу якогось товару чи послуги проведена за заниженою ціною, підрозділ проводить перевірку. На практиці такий механізм є більш ефективним.

Ви продали ТАС-Коммерцбанк через офшорні структури на Кіпрі…

Питання з продажем банку закритий. Операція проходила відповідно до законодавства. Мене часто намагаються втягнути в якісь непотрібні і пусті розмови. Але для мене набагато важливіше зробити щось корисне для людей. Підвищення соціальних стандартів буде продовжуватися. Приміром, компенсації за внесками в Ощадбанку будуть виплачуватися до 2015 року. Однак сьогодні ми недостатньо допомагаємо малому і середньому бізнесу. Хочу сказати спасибі західним колегам за те, що вони помічають наші помилки і підказують, як їх виправити. Я не стану заперечувати, що силовики «передавили» бізнес перевірками. Це потрібно виправляти. Однак я б не посипав голову попелом. Багато хорошого вже зроблено.

Ви говорили, що хочете стати лідером Партії регіонів. Однак Микола Азаров зазначив, що не бачить у вас конкурента. Вам не здається це образливим?

Якщо людина займається якоюсь справою, вона ставить перед собою певні завдання. Це абсолютно нормально. Люди, які усвідомлено йдуть в партію, повинні намагатися її очолити. Адже партія – це досить сильний і важливий інструмент у суспільному житті країни. Те, що сказав Микола Азаров, я оцінюю по-іншому. Ми робимо одну справу, працюємо в команді. Неважливо, хто очолює партію. Важливо, як вона чує і розуміє людей.

Сторінки: 1 2 3 4 5 6При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами