ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Вітер змін в енергетиці - Частина 4

Сторінки: 1 2 3 4 5

Немає чіткого регулювання

Владислав Єременко, генеральний директор ТОВ “Вітряні парки України”:

– Яка рентабельність вашого бізнесу?

– Це високорентабельний бізнес, що вимагає великих капітальних витрат. У вітропарки “Очаківський” і “Новоазовський” сумарно було вкладено близько півтора мільярдів гривень.

– Ви організували збірку вітроустановок по ліцензії німецької компанії Fuhrlanderв Краматорську. Скільки інвестицій було вкладено в це виробництво?

– Основним завданням ТОВ “Фурлендер Вінд Технолоджи Україна” є реалізація спільного україно-німецького інвестиційного проекту з виробництва, монтажу та обслуговування вітроенергетичних установок мегаватного класу. Проектна потужність виробництва складає сто установок в рік. На будівлю, обладнання та ліцензію інвестори витратили 170 млн гривень.

– На які гроші ви розвиваєте проекти з вітроенергетики?

– На гроші інвесторів. Всі кредитні кошти взяті в Промінвестбанку. Це іпотечне кредитування з процентною ставкою від 8,75 до десяти відсотків річних, з відстрочкою по виплаті тіла кредиту та з терміном погашення п’ять років. Банк розробив цілу програму кредитування об’єктів вітроенергетики. Враховуючи, що в нашій країні кредитування таких проектів тільки починається, це був складний і ризикований крок і для власників, і для банку.

– Які найбільші ризики розвитку вітроенергетики в Україні?

– Головна загроза – відсутність чіткого регулювання питань, пов’язаних з власністю на землю, а також “зелений тариф” та визначення поняття “українська локалізація”.

До того ж у німців значно простіше з бюрократичним апаратом. Наприклад, процедура оформлення необхідного пакету документів на парк, проектування, підготовку до будівництва зайняла в Україні близько року, а у німців два місяці. Правда, зараз у Німеччині займатися будівництвом ВЕС неможливо – не залишилося підходящих для цього територій. Ринок насичений.

Сторінки: 1 2 3 4 5При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами