ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon У липні споживчі ціни знизилися на 0,2 відсотка

споживчі ціни

З початку року на вітчизняному ринку відбулося загальне зниження цін на 0,1 відсотка. Такого показника не було за всі роки незалежності, за винятком дефляційного 2002 року! При цьому ціни в Україні знижуються третій місяць поспіль. Тільки в липні вартість основних товарів і послуг знизилася на 0,2 відсотка в порівнянні з червнем нинішнього року і на 0,1 відсотка в порівнянні з липнем минулого року. Такі дані оприлюднила Державна служба статистики.

Основна позитивна роль належить продуктам харчування, які в січні-липні подешевшали на 1,8%. Примітно, що продукти, які складають майже 52% сукупних витрат середньостатистичного українця, дешевшають вже четвертий місяць! У квітні вони подешевшали на 0,2%, в травні – на 0,8%, у червні – на 0,6%, а в липні зменшили ще піввідсотка. Свій внесок у загальну позитивну динаміку внесли одяг та взуття, а також транспортні послуги.

– Зниження вартості овочів, фруктів і молочної продукції пояснюється сезонними чинниками, – пояснив статистичні цифри експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. – Зміни вартості одягу і взуття можна пояснити ціновими коливаннями, однак той факт, що ці коливання йдуть в меншу сторону – вже плюс. Що стосується транспорту, то, розглянувши структуру даного показника, ми побачимо, що за останній місяць значно подешевшало пальне – мінус 1,4 відсотка!

Згідно з нашими підрахунками, у липні витрати на їжу середньостатистичної української сім’ї зменшилися на 3,6 відсотка, причому ціни знизилися у всіх без винятку регіонах України. А лідером продуктової дефляції став Дніпропетровськ, де вартість продуктового кошика втратила рекордні 7,2 відсотка.

Стримуючим фактором для інфляції стала помірна динаміка цін в житлово-комунальному господарстві – з початку року ціни виросли тут лише на 0,5%, а тарифи на електроенергію і природний газ для населення залишилися незмінними.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами