ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Як боротися з колекторами?

як боротися з колекторамиЯк боротися з колекторами?

Одеситка Олена Хандрос жодного разу в житті не брала кредит, тим не менш, потрапила в поле зору колекторів. “Спочатку мені надіслали кілька повідомлень з вимогою погасити заборгованість. Я не звернула уваги, подумала, помилка”, – поділилася Олена.

Але потім почалися дзвінки – по 10 – 20 разів на день. “Дзвонили буквально щогодини. Питали якусь Наталю Йосипівну, чи не знайома я з нею. Після відповіді” ні “операціоніст кидав трубку”.Олена вирішила пояснити тому, хто на іншому кінці дроту, що він даремно витрачає свій і її час, і нарвалася на хамство. З цього моменту від неї почали вимагати ще й погашення заборгованості. Як з’ясувалося, підприємлива Наталія Йосипівна в 2009 році оформила три кредити на загальну суму 20 тис. грн. За них-то і билися колектори.

“Не витримавши тиску, я запитала – як можна припинити дзвінки. Дівчина мені відповіла – поміняти номер телефону або погасити заборгованість. І при цьому уточнила, що вони працюють в правовому полі і мають повне право дзвонити мені на тій простій підставі, що номер є у них в базі”, – розповіла Олена, яка звернулася в редакцію. Ми подзвонили в компанію “ПрімоКоллект, щоб з’ясувати, чи дійсно можна припинити дзвінки, тільки змінивши номер або погасивши чужий борг.

“Випадки, коли позичальник свідомо вказує недостовірну інформацію, відбуваються досить часто”, – повідомила генеральний директор групи компаній “ПрімоКоллект” Ева Закович. – І треба усвідомлювати, що якщо дзвонять фахівці щодо стягнення заборгованості, значить, цей номер телефону дійсно значиться в контактах, навіть якщо кимось вказаний помилково. Якщо це так – у нас спільне завдання – прояснити ситуацію і знайти оптимальне рішення для всіх.

“Прояснити ситуацію можна, звернувшись на “гарячу лінію” або онлайн-чат і заявивши про помилку”. Додатковим підтвердженням послужать документи з ЖЕКу або договір купівлі-продажу будинку, виписка від оператора мобільного зв’язку та інше”, – додає директор колекторської компанії.

Як правило, дзвінка на “гарячу лінію” недостатньо, що й не дивно. Адже якби все було так просто, будь боржник міг би зателефонувати в компанію і заявити, що телефон вказаний помилково і, взагалі, попросити більше не турбувати.

Що якщо помилилися?

“Перше, що необхідно зробити – направити в колекторську компанію лист, в якому вказати, що ви не є боржником. До листа бажано додати копію договору з обслуговування телефонного номера (якщо такий є)”, – радить адвокат, керуючий партнер компанії “Можаєв і партнери” Михайло Можаєв.

А якщо дзвінки тривають, звернутися в правоохоронні органи за місцезнаходженням колектора із заявою про порушення прав, незаконному зберіганні та використанні колекторською компанією інформації, про відсутність реакції на письмові прохання та звернення. “При цьому просите притягнути винних осіб до відповідальності згідно з чинним законодавством України”, – рекомендує Михайло Можаєв. Цього майже завжди достатньо, щоб дзвінки припинилися.

Що якщо підставили?

Але буває гірше. Одна справа, коли зловмисник просто вказав телефон або адресу ні в чому не винної людини. А якщо кредит повністю оформлений на документи підставної особи? І в один прекрасний момент йому починають дзвонити колектори…

“У цій ситуації необхідно під’їхати до колекторів та отримати документи, що підтверджують отримання саме вами кредиту, а також про перехід права вимоги боргу на колекторську компанію”, – говорить юрист. Колектори зобов’язані надати ці документи на вимогу клієнта на підставі ч. 2 ст. 517 Цивільного кодексу України.

Багато колекторів припиняють тероризувати “липового” боржника вже на цьому етапі. “Але якщо кредит дійсно оформлений на вас, а ви його не отримували, тоді – пряма дорога в правоохоронні органи із заявою про порушення кримінальної справи”, – стверджує Михайло Можаєв.

Так як шахраї часто оформляють кредити на загублені або вкрадені документи, справа може бути закрита, якщо людина, на яку тиснуть колектори принесе довідку з міліції про втрату паспорта, відзначає Ева Закович. Якщо ж такої довідки немає (паспорт не губився і не був вкрадений), доведеться чекати результатів розслідування.

Якщо Ви хочете захистити свій дім від  непроханих гостей, то скористайтесь послугами охоронної фірми “КРОК”, основним напрямком діяльності якої є охрана домов і дач.При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами