ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Висока ціна стабільності

курс національної валюти

Чим ближче до виборів, тим більше доводиться витрачати Нацбанку на підтримку поточного курсу національної валюти.

Правда, якщо дивитися на статистику, то все виглядає оптимістично. З одного боку, в липні резерви Нацбанку зросли – аж на 761 млн доларів. Хоча варто враховувати той факт, що саме в липні Україна розмістила єврооблігації на 2 мільярди доларів. Тобто сума, що залишилася майже в 1,24 мільярда доларів кудись була використана.

Виявляється, що така істотна сума була витрачена на підтримку стабільності курсу національної валюти. Здавалося б, зараз літо і українці повинні були б по ідеї проїдати свої валютні заначки у відпустках. Але відбувається все з точністю до навпаки.

Згідно зі статистикою, обсяги продажу валюти Національним банком виявилися найзначнішими з жовтня 2011 року. Тоді довелося продати на 200 мільйонів більше, ніж купити. Більше того, обсяг торгів доларами в липні на міжбанку виявився максимальним з 2010 року. Фахівці кажуть, що підвищений попит на іноземну валюту спровокований очікуванням девальвації гривні.

Чи зможе Нацбанк хоч би до виборів тримати стабільний курс? Позитивну відповідь можна дати в цій ситуації тільки в тому випадку, якщо вдасться забезпечити приплив валюти в країну. Зараз це можуть бути хіба що кредити або інвестиції. Адже металурги через зниження попиту на зовнішніх ринках зараз дають країні валюти менше, ніж зазвичай. А ще кажуть, що до кінця року потрібно погасити кредитів на 13 млрд доларів. Більша частина з них, швидше за все, буде реструктурована, але кілька мільярдів доведеться віддати.

У такій ситуації доводиться виходити на нові ринки запозичень – не дарма ж у відсутність кредитів МВФ уряд розраховує на співпрацю з Китаєм. Загалом сяк вдається зводити дебет із кредитом.

Але просте населення псує всю картину. Не вірять люди в стабільний курс національної валюти і витрачають всі свої кровно зароблені не на відпочинок, а на валютні заначки. Нацбанк намагається збити цей підвищений попит, випускаючи валютні облігації для населення, але навряд чи йому вдасться змінити бажання людей переводити свої заощадження в зелений. Адже вибори для більшості населення є своєрідним Рубіконом. Хоча якщо згадати історію валютних обвалів, то траплялися вони завжди не під вибори. Так що Нацбанку залишилося протриматися близько трьох місяців, потім ажіотаж спаде.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами