ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Реєстрація підприємства

Вас можна привітати? Ви відкриваєте свій бізнес? Це чудово! І, як Ви розумієте, будь-яке підприємство, фірма, компанія починають своє існування з державної реєстрації.

Державна реєстрація підприємств проводиться податковою інспекцією на підставі закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб”. Тому, щоб зареєструвати свій бізнес, генеральний директор фірми, засновник або керівник підприємства-засновника повинен звернутися в орган реєстрації за місцем її знаходження.

В цілому регистрация предприятия – процедура не складна, проте незнання деяких юридичних моментів може вилитися у втрату часу і коштів. Тому звернемо увагу на випадки, в яких податкова інспекція вправі відмовити в державній реєстрації фірми. По-перше, на підставі статті 23 згаданого вище закону, підприємець не зареєструє свій бізнес, якщо не представить всі необхідні для цього документи, в список яких входять заява про реєстрацію, рішення про створення організації, наприклад, у вигляді протоколу, установчі документи (до них відносяться статут та установчий договір) та документ про сплату держмита.

Документи для реєстрації підприємства не будуть прийняті податковою інспекцією, якщо в них будуть допущені помилки або розбіжності. Однак Ви повинні знати, що розбіжність юридичної адреси фірми, вказаного в установчих документах, і фактичної адреси, де насправді розташоване підприємство, не може бути причиною для відмови в реєстрації.

Якщо Ви вирішите зареєструвати фірму не за місцем свого знаходження, Вас теж чекає невдача, реєстрація підприємства повинна проводитися тільки за фактичною адресою, тобто адресою місцезнаходження.

Існують також і інші нюанси, які можуть перешкоджати державній реєстрації юридичних осіб, вони стосуються назви фірми. Тому при її виборі, так званому неймінгу, слід пам’ятати, що законодавчими актами забороняється використовувати офіційні назви іноземних держав, і не тільки повних та скорочених, але і похідних від них.

Навряд чи Ви зареєструєте підприємство з назвою, в якому будуть згадуватися найменування федеральних органів державної влади, міжнародних організацій та громадських об’єднань. І, звичайно, не буде зареєстрована фірма, в назві якої знайдуть місце слова і вирази антигуманного та аморального характеру.

Реєстрація підприємства вважається завершеною з моменту внесення співробітниками податкової інспекції запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб з присвоєнням підприємству основного державного реєстраційного номера. Однак виявлення в ході виїзних податкових перевірок порушень в процесі реєстрації фірми, в тому числі і надання недостовірних відомостей, може бути підставою для ліквідації підприємства. У цьому випадку керівник фірми може бути дискваліфікований на строк до трьох років та (або) оштрафований.

Нагадаємо, що ведення підприємницької діяльності без державної реєстрації може обернутися для Вас штрафом. Тож бажаємо Вам успішного першого кроку!

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами