ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Голограма на пластикових картах як спосіб захисту від підробки

Завжди існує потенційна небезпека, що банківська карта може бути підроблена. Звичайно, провини власника в цьому не буде, як у разі втрати картки, але все ж неприємний наслідок у вигляді пропажі грошей залишається. Тому виробники пластикових карт намагаються забезпечити свій продукт якомога більшою кількістю елементів, які захищають від підробки. Одним з найефективніших методів захисту для карток будь-якого виду є голограма.

Кожен виробник випускає оригінальну, неповторну голографічну продукцію, повторити яку без спеціального обладнання та кваліфікованих працівників неможливо. Саме з цих причин голограми часто наносяться на поверхню документів і карт, будь-то банківські карти, карти передоплати, страховки, дипломи чи будь-які інші.

Але яким чином, з яких матеріалів робиться голограма? Розглядаючи срібні візерунки, які переливаються, складно здогадатися, як виготовляють подібні вироби. Принцип голограми заснований на відображенні променів світла від поверхні, на якій накладають дві електромагнітні хвилі однієї частоти (опорна – від джерела, об’єктна – відбита) і фотопластинки. Для того, щоб добитися максимальної близькості довжин хвиль, використовують лазер. Коли на готову голограму падає світло, у якого частота хвилі близька до частоти опорної хвилі, то голограма перетворить падаючу хвилю в близьку до об’єктної. Тоді можна побачити геометричне переплетення і хитромудрий малюнок голограми на картці.

Гарний візерунок на голограмі, який в деякій мірі прикрашає пластикову карту, досягається завдяки фотопластинці (реєструючому матеріалу). Часто використовуваним фотоматеріалом в голограмах є бромід срібла. Також застосовуються фотохромні кристали. В залежності від обраного матеріалу можна досягти різної точності (в середньому близько 5000 ліній на 1 мм), яскравості, чутливості голограми.

Як бачимо, для виготовлення невеликої голограми, яка в майбутньому буде нанесена на пластикову картку, потрібні не всім доступні матеріали, а також складна лазерна техніка. А якщо ще врахувати найдрібніший геометричний малюнок, нанесений з надзвичайно високою роздільною здатністю, то стає зрозумілим, чому голограму так важко підробити. Це чудовий спосіб для захисту пластикової карти (а значить – грошей, інформації) від шахраїв.

 При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами