ФІНАНСОВІ НОВИНИ УКРАЇНИ

postheadericon Аделаджа збирає гроші з парафіян на будівництво ковчега

Сторінки: 1 2

Скандально відомий пастор «Посольства Божого» знову збирає гроші з парафіян. На цей раз Аделаджа задумав будувати храм у вигляді ковчега, на 15 тисяч осіб. За цією футуристичною спорудою за планом буде тризірковий готель на 250 номерів, з баром, рестораном і підземним паркінгом. Вартість цього грандіозного проекту порівнянна з будівництвом цілого котеджного містечка у передмісті столиці.

Земля «Посольства Божого» знаходиться на лівому березі Дніпра в районі станції метро Осокорки, відразу ж за невеликим ринком. Тут «посольцям» належить 2,6 га. Замість звичного нам храму – величезна біла палатка. У ній і сьогодні проходять служіння. Тут розміщена сцена, величезний екран, музичні інструменти, які використовуються під час проповіді. Перед подіумом – розкладні стільці для парафіян. Всього тут поміщається близько 3 тисяч людей. Це тимчасовий притулок послідовників Аделаджі. Незабаром вони готуються переїхати в нове приміщення.

Праворуч від білого навісу вже ведуться будівельні роботи. Тут з березня зводять тимчасову будівлю храму – ангар площею 3 тис. кв. м. Каркас уже готовий, майстри займаються оздоблювальними роботами і викладають сцену з цегли. «Це тимчасове будову. У центрі буде перебувати основний актовий зал. Далі маленькі кімнати, де розташуються дитячі гуртки з танців, співу, малюванню, іноземним мовам та інше. Вся будівля орієнтовно коштуватиме 10 мільйонів гривень. У наметі просто дуже незручно. Там влітку жарко, взимку холодно», – глава комітету з будівництва Віктор Пилипчук. Надалі будівля розберуть або ж поєднають з основним комплексом. «Ми думаємо тут спортивний зал зробити або актовий. Можна буде проводити будь-які масові заходи, навіть світові чемпіонати, наприклад, з боксу або легкої атлетики, конгреси або саміти. Ми, до речі, на Євро-2012 пропонували ставити намети для приїжджих у нас. Але вони не захотіли», – говорить Пилипчук.

Паралельно пастори вже готуються до будівництва основного комплексу на 75 тис. кв. м. Його вони називають не храмом, а Українським культурно-духовним центром. «Ми хочемо, що б він став візитною карткою Києва. Як Києво-Печерська лавра», – без зайвої скромності заявив пастор Руслан Махмудов. Роботи обійдуться приблизно в 700 млн грн. Під основною будівлею розміститься підземна парковка на 500 машин. Сам корпус умовно буде розділено на дві частини. Перша – чотириповерховий будинок місткістю 15 тисяч чоловік. Тут побудують актовий зал на сім тисяч місць, 35 малих залів, 25 офісних приміщень. Всього приміщення займуть 40 тис. кв. м, що набагато перевищує розміри столичного Палацу спорту.

За ним розташується 24-поверхова тризірковий готель на 250 номерів, з баром і рестораном. 15 номерів зроблять класу «люкс», ще 20 – «напівлюкс». Всього ще 25 тис. кв. м. «Зараз приїжджі селяться в квартири до інших прихожан. Ми виправимо цю ситуацію», – говорить Махмудов. Будівництво повинно тривати два роки.

Гроші на всю цю «розкіш» зберуть з прихожан. Їх у Києві пастори налічують близько 5 тисяч. «Журналісти різко розкритикували нас, що ми закликали здавати саме по 100 доларів. Але ми просто порахували, скільки грошей треба в даний момент, скажімо, на підлогу, розділили їх і отримали конкретну вартість», – говорить Руслан Махмудов.

Після скандалів, пов’язаних з Сандеєм Аделаджею, кількість парафіян зменшилася на 30%. Тим не менш пастори вірять, що і нинішніх віруючих вистачить, щоб зібрати необхідну суму. «До нас приходять наркомани й алкоголіки. Ми їх лікуємо, повертаємо в суспільство, вони знаходять роботу і потім в якості подяки жертвують», – говорить пастор Олег Кислов.

«Пастор Сандей не знав, що відбувається в церкві. У нас були вчення – фінансова грамотність. Він говорив, що гроші повинні приносити прибуток, але не просив закладати майно і віддавати свої гроші незрозуміло кому. Він багато подорожував в той період, а в результаті його у всьому звинуватили. Він доручає організаційні питання комусь з довірених осіб. Наприклад, зараз центральну церкву курирує його дружина Боссі. Сам Аделаджа займається підготовкою майбутніх працівників церкви. Працює він удома, в Ірпені», – говорить Пилипчук.

Наявність дорогих машин і розкішних квартир у працівників церкви пастори пояснюють особистою бізнес-діяльністю. «Я нерухомістю займаюся і бетоном», – говорить Махмудов, який приїхав до «Посольства Божого» на «Мерседесі». За його словами, багатоповерховий будинок, в якому живе Аделаджа, – це вдячність від його прихожан. Сам Сандей нібито займає всього кілька кімнат, решта – номери для гостей.

Сторінки: 1 2При використанні матеріалів сайту "Фінансові новини" обовязковим є гіперпосилання на MONEY-NEWS.TE.UA, відкрите для індексації пошуковими системами